:

Óbudai Kaszások – Jászberényi KSE 83-78 (16-16, 26-27, 21-18, 20-17)

Óbuda: Boros 19/9, Varsányi 24/21, Armaghani 15/6, Farkas 6, Ormai -. Cs: Bartos 12/6, Bodnár 4, Lőrincze 3/3, Korompay -.

JKSE: Csík 11/3, Kucsora 12/3, Mester 6/6, Olasz 8, Meleg 2. Cs: Homoki 21/6 (+13 lepattanó), Rosics 10, Kovács 2, Czirbus 6.

Meglepték a Jászberényt a kintről remekül dobó Kaszások. A hazaiak három triplával, 9-0-lal kezdtek, amire egy 10-0 volt a jászberényi válasz. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a felek, az első negyed egállal, a gólgazdag második egypontos jászsági vezetéssel zárult. A fordulás után a hazaiak kerültek előnybe, de nem tudtak ellépni, tíz perccel a vége előtt csupán egy duplányival vezettek. A záró etap elején egyenlítettek, de a vezetést nem tudták visszavenni a kék-fehérek. Az utolsó pillanatokban Boros állt csapata élére, három büntetőt és egy triplát is a helyére küldött a végjátékban, így hiába kapaszkodtak a jászságiak, nem tudták utolérni a sárga-feketéket. A mérkőzés hőse a 2004-es születésű Varsányi, aki pályafutása során először kezdett felnőttmeccsen, a tizenöt sikeres hazai hármasból hetet szerzett. A Velkey nélkül felálló JKSE legjobbjai a tripla-duplát közelítő Csík és a padról beálló Homoki voltak. A III. kerületieknek ez volt a harmadik győzelmük, a Jászberény mérlege 4-4.

Veszprém KK – Vasas Akadémia 59-81 (19-18, 14-17, 11-27, 15-19)

Veszprém: Orgona 7 (+13 lepattanó), Birkás 14, Kiss 5, Madár 9/6, Szabó 20/15. Cs: Ratiani 4, Varga -, Habel -.

Vasas: Fekete 22/18, Kelemen 6, Andrássy 10, Moravcsik 5/3, Radics 12/3. Cs: Marcikics 11/3 (+11 lepattanó), Szabó 2, Pleesz 2, Cseh 3, Farkas 2, Dormán 6.

A harmadik negyedben ritmust váltva érvényesítette a papírformát a Vasas Veszprémben. A bakonyiak kezdtek jobban, az első kisszünetre is megmaradt egy pont az előnyükből. A második negyedben kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, az utolsó kosár és így a félidei előny a piros-kékeké volt. Akik aztán a harmadik játékrészben robbantottak, így már az utolsó percek előtt eldöntötték a két pont sorsát. Az extra dobóformát hozó Fekete és a sokoldalúan játszó Marcikics vezette pasarétiek zsinórban harmadik, összesen hatodik győzelmüket könyvelhették el, a Szabó pontjaira támaszkodó piros-szürke gárda továbbra is nyeretlen. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/jSO1kWGIuRE .

TF-BP – DEAC U23 92-75 (31-17, 23-18, 14-23, 24-17)

TF-BP: Szántó 7/3 (+17 gólpassz), Dancsecs 21/9, Csikós 10/9, Oroszi 14/12, Anda 26 (+15 lepattanó). Cs: Nagy 11/3, Gémes 1, Simon 2.

DEAC: Neuwirth 16/9, Fábián 2, Gáspár 12/3, Balázsi 12, Kenéz 8. Cs: Hibján 3/3, Hőgye 11/3, Pollák 9/3, Ságodi 2, Magyari -, Kiss -, Várszegi -.

Bombameglepetés a Sport11-ben: a TF a kezdés után állva hagyta a DEAC-ot, majd ki sem engedte a kezéből az előnyt. A Tehetséges Fiatalok már az első percekben meglepték a debrecenieket, a második negyedben pedig már huszonkét ponttal is vezettek. A harmadik etapra összerakta védekezését, így közelebb tudott jönni a vendégcsapat, de a hajrában ismét a TF akarata érvényesült, végül biztosan nyert a Beák-legénység. Anda és Dancsecs mellett a gólpasszok mestere, Szántó is nagyot játszott, egyedül több asszisztot jegyzett, mint a teljes DEAC. Hazai pályán első, összességében harmadik győzelmüket ünnepelhették a sárga-kékek, a cívisvárosiak másodszor kapituláltak. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/k3ujuAWrjWI .