Már a négy közé jutás a tét a másodosztályban: a Cegléd és a Nyíregyháza is nyerni tudott a fővárosban

A PVSK és BKG simán győzött hazai pályán.

:

:

A MAFC és a Vasas egyaránt elvesztette pályaelőnyét a negyeddöntő első mérkőzésén.

A Hepp Kupa-győztes, első kiemelt PVSK már az első percekben jelentős előnyt épített ki a TF ellen, a nagyszünetre pedig el is dőlt a mérkőzés (60-29), a második félidőben valamelyest kozmetikázni tudtak a Tehetséges Fiatalok az eredményen. Jóval nagyobb izgalmakat hozott a Nyíregyháza újbudai vendégjátéka: a Kék Cápák a 6. perctől kezdve vezettek a reguláris szezonban csupán négy vereséget szenvedett műegyetemisták ellen, a piros-feketék többször felzárkóztak, de a szabolcsiak remek támadójátékuknak köszönhetően, edzőjük korai kiállítása ellenére minden rohamot visszavertek, így hazai pályán a négy közé jutásért játszhatnak vasárnap. A Vasas sem tudta megvédeni hazai pályáját, a pontszegény csatában döntő volt, hogy a Cegléd sokkal jobban dobott mezőnyből (33%-51%). A BKG kereken százig jutott és simán verte a Fótot ideiglenes hazai pályáján, az 50%-kal triplázó Kosok kezdőötösének minden tagja eljutott 11 pontig.

A párharcok második mérkőzésére egységesen vasárnap kerül sor.

NB I. B, Piros-csoport, negyeddöntő, 1. mérkőzések

Pécsi VSK-Veolia – TF-Budapest 101-81 (29-15, 31-14, 17-30, 24-22)

PVSK: Halász 5/3, Frank 23/15, Antóni 12, Bíró 8/3, Mokánszki 5/3. Cs: Németh A. 14/12, Horti 13/3, Molnár M. 10, Micsovics 4, Radó 4, Plézer 3/3, Harka -.

TF: Szántó D. 13/3, Lőrincze -, Gémes 3, Szanyi 2, Anda 13. Cs: Dancsecs 30/15, Karosi 11, Kelenföldi 9/3, Simon -, Farkas D. -, Tömösváry -, Varga A. -.

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a csapatomnak. 1-0 ide. Kicsit keserű szájízzel maradtunk, nem vagyok elégedett azzal, ahogy a második félidőben teljesítettünk. Nem koncentráltunk, sok labdát adtunk el. Amit felépítettünk az első félidőre, abból sokat romboltunk a másodikra. Nem szeretem ezt, javítjuk a hibáinkat, vasárnap kemény mérkőzésre számítok. Köszönöm a közönségnek a szurkolást!

Nagy Bálint: Nagyon jó flow-ban lévő PVSK-hoz érkeztünk, akik a Hepp Kupa győzelem lendületében voltak. Hagytunk is minden lehetőséget nekik, az első félidő 60 kapott pontja nem a mi keménységünket mutatta. Aztán a második félidőre már lehet, hogy a vasárnapi mérkőzésre pihentetett a PVSK, de azt gondolom, hogy tudtunk nekik némi fájdalmat okozni ezzel a játékrésszel. Mást nem ígérhetek, minthogy ezzel a félidei teljesítménnyel várjuk őket a második fordulóban és gratulálok nekik az első győzelemhez.

A mérkőzés visszanézhető a PVSK – Pécsi Vasutas Sportkör YouTube-csatornán.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a PVSK javára.

Vasas Akadémia – Ceglédi KE 62-72 (21-21, 10-23, 18-8, 13-20)

Vasas: Takács 15/3, Cseh 4, Fekete V. 11/6, Pleesz Á. 2, Olasz 9. Cs: Bagó 9, Farkas D. 5/3, Rosta 5, Kelemen 2, Filipovic I. -.

CKE: Herendic 10/3, Dragasevics 8/3, Kertész -, Csaba 20/6, Csorvási 4 (+11 lepattanó). Cs: Horváth M. 12/12, Velkey J. 9/3, Zsók 8, Horváth Ád. 1, Várbíró -, Fodor -, Berkics -.

Stephen Arigbabu: Gratulálok a Ceglédnek! Elveszítettük a hazai pálya előnyét, ezért most néhány dolgon módosítunk, hiszen az a célunk, hogy a párharcot visszahozzuk Budapestre. Számunkra döntő lesz a vasárnapi meccs, amit már alig várunk.

Sértő Ádám: Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! 1-0, de ez egyelőre nem jelent semmit. Nem az jut tovább, aki megnyeri az elsőt, hanem az, aki előbb nyer kettőt. Vasárnap folytatjuk!

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a CKE javára.

Újbuda MAFC – Hübner Nyíregyháza BS 93-101 (23-26, 29-34, 17-16, 24-24)

MAFC: Polgárdy 28/6, Pintér 3/3, Archibald 35/12, Bordács 15 (+14 lepattanó), Pápai 3. Cs: Biber 6, Buzás 3/3, Katona -, Misek -, Komma -.

Nyíregyháza: Bus 20/6, Végső 6/3, Ervin 29/9 (+10 kiharcolt fault), Bonifert 15/3, Tarján 7. Cs: Glatz 9/9, Nagy S. 9/6, Völgyi 6, Szobi -.

Lakits András: Gratulálok a Nyíregyházának! 101 kapott ponttal semmit nem lehet nyerni.

Mohácsi Máté: Nagyon örülök, hogy győzni tudtunk egy ilyen végletekig kiélezett mérkőzésen. Én a csapatpadról léptem előre másodedzővé Merim kiállítása után, én még talán nem is éltem át ilyet, hogy egy csapat már a második negyedben elveszíti a vezetőedzőjét. A csapat viszont akkora tartásról adott tanúbizonyságot, ami párját ritkítja, hiszen nemhogy nem engedtük magunkra a MAFC-ot, de talán még növelni is tudtuk a különbséget. A jó dobószázalék mellett az egymásért való küzdést emelném ki, a csapatkapitánytól az utolsó cseréig, aki pályára se lépett, a masszőrtől az ügyvezetőig és a technikai személyzetig mindenki egy célért harcolt. Ennek köszönhető, hogy meg tudtuk verni a liga legjobban lepattanózó csapatát, ami magáért beszél. Végtelenül büszke vagyok a csapatomra! Az első mérkőzést mi nyertük, de ez még semmit nem jelent, a vasárnapi kétszer ilyen nehéz lesz, mert a MAFC mindent fel fog tenni egy lapra, de most már nem lehet más a célunk, mint bejutni a négybe!

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Nyíregyháza javára.

BKG PRIMA Akadémia – Phoenix-MT Fót 100-78 (28-19, 24-18, 28-22, 20-19)

BKG: Nagy Be. 13/9, Nagy Bo. 32/12 (+10 gólpassz), Büki 19/15, Newman 11, Nshimba 11. Cs: Halász 6, Csomós 5/3, Galambos 3, Bartos -, Edelényi -.

Fót: Kinney 16, Tichov 16/12, Richter 3/3, Markovics 4, Juhos 25. Cs: Szabó N. 7/3, Tóth Z. 4/3, Varga B. 2, Udemezue 1, Kékesi -, Békési -.

A mérkőzés visszanézhető a 24eskörzetTV YouTube-csatornán.

Dr. Nagy Ágoston: Félúton vagyunk. Erre számítottam, hogy a dobóink a csapat élére állnak és a többiek is megtalálják a szerepüket, mert a közös cél ott van előttünk.

Surmann Péter: Ezen a szinten energia nélkül lejátszani egy mérkőzést megengedhetetlen. Ki fogjuk elemezni a hibáinkat. Azon leszünk hogy vasárnap kiharcoljuk annak lehetőségét hogy még visszatérjünk Szigetszentmiklósra. Köszönjük a szurkolóink helyszíni támogatását, szükségünk lesz rájuk vasárnap is.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a BKG javára.

Fotó: hunbasket.hu