A Budafok és a MEAFC döntőzik a Zöld-csoportban

Csak a bajnok jut fel automatikusan, szerdán kezdődik az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé.

:

:

A B-csoport alsóházában is az alapszakasz első két helyezettje jutott be a döntőbe.

A bajnokság első szakaszát megnyerő, a negyeddöntőt söpréssel abszolváló Budafok magabiztos hazai győzelemmel kezdte az elődöntőt, ám a pályahátrányból négy közé jutó Tiszaújváros hosszabbítás után egyenlíteni tudott hazai pályán. A harmadik mérkőzésen a Phoenix két legjobb dobója, Santiago és Bán is a kiállítás sorsára jutott, ennek ellenére csak a negyedik negyedben dőlt el a találkozó a fővárosiak javára. A negyedik összecsapás során egy pocsék negyed megpecsételte a borsodiak sorsát, magabiztos különbséggel szerezte meg idegenben a finálét érő harmadik sikert Károly Máté alakulata.

A reguláris szezont másodikként befejező MEAFC a párharc nyitányán kiütötte a tartalékos SMAFC-ot, de a Hűség városában sikerült visszavágniuk az ezúttal már Csátaljai Péterrel és Schöll Richárddal felálló kék-fehéreknek. A sárga-kékek Miskolcon másodjára is simán verték az ismét foghíjasan érkező soproniakat, aztán vendégként is magabiztos győzelmet aratott, így lezárta a szériát dr. Váczi Péter együttese.

NB I. B, Zöld-csoport, elődöntő

Budafoki KK (1.) – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK (5.) 3-1

Budafok-Tiszaújváros 71-60 (22-13, 18-16, 16-14, 15-17) (a mérkőzés visszanézhető itt)

Tiszaújváros-Budafok 79-75 (hosszabbítás után, 26-22, 15-15, 15-19, 14-14, 9-5) (a mérkőzés visszanézhető itt)

Budafok-Tiszaújváros 73-64 (21-14, 19-25, 16-16, 17-9)

Tiszaújváros-Budafok 59-79 (24-18, 3-25, 14-18, 18-18) (a mérkőzés visszanézhető itt)

MEAFC-Miskolc (2.) – SMAFC 1860 Soproni Egyetem (3.)

MEAFC-SMAFC 101-62 (29-16, 19-12, 27-23, 26-11) (a mérkőzés visszanézhető itt)

SMAFC-MEAFC 90-81 (23-21, 19-23, 19-16, 29-21) (a mérkőzés visszanézhető itt)

MEAFC-SMAFC 93-50 (21-9, 19-20, 30-6, 23-15) (a mérkőzés visszanézhető itt)

SMAFC-MEAFC 69-103 (17-29, 14-22, 22-22, 16-30) (a mérkőzés visszanézhető itt)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó fináléban tehát a Budafok és a MEAFC csap össze, a két nyert meccsre menő bronzcsatában pedig a SMAFC és a Tiszaújváros találkozik.