Szerda este lett teljes a kilencedik forduló is a férfi élvonalban, így összeszedtük posztok és VAL-értékek alapján a legjobb egyéni teljesítményeket.

A forduló legjobb játékosa címet ezúttal egy játékos érdemelte ki a több kiemelkedő teljesítmény közül: a Szeged magyar válogatott kosarasa, Anthony Darrin Govens 48 VAL-ját senkinek nem sikerült utolérni.

A forduló csapata:

Wittmann (2) – Govens (5) – Davis (1) – Bailey (1) – Ahmad (1)

Odahaza győzte le a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét az Egis Körmendet, ehhez pedig kellett Wittmann Krisztián remek teljesítménye is: 34 perc alatt 36 VAL. A magyar játékos 33 ponttal (6/8 dupla, 6/14 tripla, 3/4 büntető), 2 lepattanóval (1 védekező + 1 támadó), 4 labdaszerzéssel, 3 gólpasszal és 5 kiharcolt faulttal zárta a találkozót.

Wittmann Krisztiánnal kezdődik a forduló csapata. Fotó: Zsu

Egylabdás meccsen kapott ki a Naturtex-SZTE-Szedeák a DEAC-tól, de Anthony Darrin Govens MVP-címét ez sem befolyásolta: 37 játszott perc után 35 ponttal (10/11 dupla, 4/8 tripla, 3/4 büntető), 3 lepattanóval (2 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzéssel, 8 gólpasszal, 6 kiharcolt faulttal és 1 blokkal jött le a pályáról, ami 48 VAL-lal a forduló legjobb egyéni mutatója.

Kétszeri hosszabbításban verte az Alba Fehérvár a Kaposvári KK-t a szerdai fordulózáró mérkőzésen. Stacy Wright Davis 33 pontot (10/14 dupla, 4/7 tripla, 1/2 büntető) vállalt a 100 Alba-egységből, amihez hozzátett még 6 védekező-lepattanót, 2 labdaszerzést, 2 gólpasszt, 6 kiharcolt faultot, 1 blokkot, illetve 1 eladott labdát – 44 percet játszott, 41 VAL-ig jutott.

Szintén nagyon szoros, ugyanúgy kétszeri hosszabbításos csatát hozott a Zalakerámia ZTE KK és az OSE Lions összecsapása, ami hazai sikerrel zárult. A vendégektől érkezik viszont a 43 VAL-os Adrio Ramone Bailey, aki 24 ponttal (8/14 dupla, 1/3 tripla, 5/6 büntető) és 19 lepattanóval (7 védekező + 12 támadó) ért el dupla-duplát. A további 4-4 gólpassz és kiharcolt fault, 3-3 blokk és eladott labda, illetve 1 labdaszerzés 40 perc alatt jött össze.

Szintén az Alba Fehérvárt segítette Esa Yaqin Ahmad, aki 19 pontos (7/13 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető), 14 lepattanós (9 védekező + 5 támadó) dupla-duplával jelentkezett be a legjobbak közé. A pályán töltött 38 perce alatt volt még 1 labdaszerzése, 1 gólpassza, 6 kiharcolt faultja és 3 blokkja, így összesen 36 VAL-ig jutott.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (3) – Govens (7) – Perl (6) – Zsíros (1)/Hendlein (2) – Révész (1)

Wittmann Krisztián és Anthony Darrin Govens teljesítményéről már írtunk.

A Pécsi VSK-VEOLIA ellen nyert a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely úgy, hogy ezúttal is a padról hozott forduló csapata-szereplést érő teljesítményt Perl Zoltán. A 15 pont (2/6 dupla, 2/3 tripla, 5/6 büntető), 5 lepattanó (4 védekező + 1 támadó), 5 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 1 eladott labda, vagyis összesen 24 VAL 22 perc alatt jött össze.

Perlék akkor még nézők előtt verték a Pécset. Fotó: hunbasket.hu

A Jászberényi KSE ellen nyert a Szolnoki Olajbányász úgy, hogy Zsíros Péter 13 pontot (2/4 dupla, 3/3 tripla) és 4 lepattanót (2 védekező + 2 támadó) jegyzett 14 perc alatt – 15 VAL. Összességében ugyanennyit ért a kaposvári Hendlein Roland teljesítménye is az Alba ellen. Az ő neve mellett 11 pont (5/8 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), 7 lepattanó (5 védekező + 2 támadó), 1 gólpassz, 2 kiharcolt fault, 2 blokk és 2 eladott labda szerepelt 33 perc alatt.

Kaposvári játékos zárja a sort is, az Alba elleni vereség nem Révész Ádámon múlt. A center kezdőként hozott 30 VAL-t úgy, hogy a második hosszabbítás utolsó percéig hibátlanul dobott mezőnyből: 20 pont (10/11 dupla, 0/1 büntető), 7 lepattanó (3 védekező + 4 támadó), 4 gólpassz, 1 kiharcolt fault, amihez 27 játékpercre volt szüksége.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: Kuklis István/Délmagyarország/hunbasket.hu