A 8. forduló csapata

Alba-játékosé a legjobb teljesítmény.

:

:

A keddi Sopron KC – Egis Körmend találkozóval zárult a férfi élvonal nyolcadik fordulója, így ezúttal is összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a forduló csapatait.

Majdnem kétszáz pontot hozott a Kaposvár–Alba (95-103) találkozó, és két játékos is innen került be a forduló legjobb ötösébe – az albás Quincy G. Ford ráadásul a forduló legjobb egyéni teljesítményét produkálta.

A forduló csapata:

Petersen (1) – Perl (2) – Q. G. Ford (5) – Subotic (1)/Eilingsfeld (6) – Bognár K. (1)

A Kometa Kaposvári KK-t erősítő Sebastian Aris Petersen az imént említett Arconic-Alba Fehérvár elleni mérkőzésen jegyzett 35 pontot (4/6 dupla, 7/11 tripla, 6/6 büntető), 1 védekező-lepattanót, 4 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot és 3 eladott labdát – így 36 perc alatt 38 VAL-lal zárt.

A 21 pontos (6/12 dupla, 1/3 tripla, 6/6 büntető) Perl Zoltán vezette Falco-Vulcano Energia KC Szombathely az Atomerőmű SE vendégeként tudott nyerni. Perl a pontok mellett 6 lepattanót (3 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzést, 7 gólpasszt, 6 kiharcolt faultot és 1 eladott labdát, vagyis 32 VAL-t tett a közösbe – 31 perc alatt.

A Paks vendégeként nyertek Perlék. Fotó: hunbasket.hu

Az Alba-sikerből Quincy G. Ford a játéknap legjobb egyéni mutatójával vette ki a részét: a 22 pontos (7/12 dupla, 1/1 tripla, 5/5 büntető), 12 lepattanós (7 védekező + 5 támadó), 5 labdaszerzéses, 3 gólpasszos, 5 kiharcolt faultos, 2 eladott labdás dupla-duplát senki nem tudta felülmúlni ebben a körben – kereken 40 VAL 35 perc alatt.

A Szolnoki Olajbányász szoros meccsen kapott ki az MVM-OSE Lionstól, míg a Paksot a Falco győzte le. Mindkét vereséget szenvedő csapat ad játékost a forduló ötösébe: Szolnokról Bojan Subotic, Paksról Eilingsfeld János érkezett 34 VAL-lal. Subotic mutatói 28 perc alatt: 26 pont (4/4 dupla, 4/5 tripla, 6/7 büntető), 6 lepattanó (5 védekező + 1 támadó), 1 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 2 eladott labda; míg Eilingsfeld 32 perc alatt 22 ponttal (8/12 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető), 12 lepattanóval (7 védekező + 5 támadó) – dupla-dupla –, 1 labdaszerzéssel, 2 gólpasszal, valamint 3 kiharcolt faulttal zárt.

A Naturtex-SZTE-Szedeák a HÜBNER Nyíregyháza BS otthonából távozott győztesen, köszönhetően például Bognár Kristóf dupla-duplájának – 13 pont (3/7 dupla, 0/3 tripla, 7/8 büntető), 13 lepattanó (9 védekező + 4 támadó), 2 labdaszerzés, 3 gólpassz, 7 kiharcolt fault, 1 blokk, 1 eladott labda volt a mérlege 36 perc alatt, ami 30 VAL-lal egyenlő.

A forduló magyar csapata:

Vojvoda (5) – Perl (4) – Mócsán (4) – Eilingsfeld (8) – Bognár K. (6)

Vojvoda Dávid is tevékeny részese volt az Alba-sikernek: 31 perc alatt 23 pont (6/8 dupla, 1/6 tripla, 8/8 büntető), 1 védőlepattanó, 2 labdaszerzés, 2 gólpassz, 4 kiharcolt fault került a neve mellé – 25 VAL-ig jutott.

Perl Zoltán teljesítményéről már írtunk.

A DEAC csak megszorongatni tudta a Zalakerámia ZTE KK-t. A debrecenieknél Mócsán Bálint ezúttal 22 pontig (3/5 dupla, 5/7 tripla, 1/1 büntető), 3 védekező-lepattanóig, 1 labdaszerzésig, 2 kiharcolt faultig, 1 blokkig és 2 eladott labdáig jutott, amivel 23 VAL-t ért el 24 perc alatt.

Eilingsfeld János és Bognár Kristóf mutatóit már részleteztük.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: hunbasket.hu