A 8. forduló csapata

Govens és Taylor is negyven VAL felett, de Váradi még náluk is jobb volt.

:

:

Kedden és szerdán egy-egy meccset játszottak a bajnokság nyolcadik körében, ezzel lett teljes a forduló, így ismét összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a játéknap legjobb ötöseit.

Ismét TOP5-ös teljesítménnyel rukkolt elő a szegedi Anthony Darrin Govens, aki már kétszámjegyű szereplésnél tart a forduló csapatában, de a kör legjobb egyéni produkcióját nem ő hozta: a falcós Váradi Benedek mindenkit maga mögé utasított 45 VAL-lal, így ő lett a forduló legjobb játékosa.

A forduló csapata:

Govens (10) – Váradi (4) – Shepard (2) – Eilingsfeld (1) – Taylor (6)

Az új év második napján máris robbantott a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely idegenben győzte le az Alba Fehérvárt. A sikerből Anthony Darrin Govens 28 pontot (8/10 dupla, 3/5 tripla, 3/4 büntető) vállalt magára, kiegészítve 8 gólpasszal, 4 lepattanóval (3 védekező + 1 támadó), 3 labdaszerzéssel, 5 kiharcolt faulttal, 1 blokkal és 3 eladott labdával – 39 perc alatt 41 VAL.

Kettő ponttal győzte le a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely. A vasiak pontjainak több mint harmadát Váradi Benedek jegyezte: 33 pont (8/14 dupla, 5/8 tripla, 2/2 büntető), 6 lepattanó (mind védekező), 3 labdaszerzés, 7 gólpassz és 5 kiharcolt fault a mérlege, ami 45 VAL-lal a forduló legjobb egyéni mutatója. Ehhez 34 percre volt szüksége.

Egy percig sem forgott veszélyben az Atomerőmű SE győzelme a Jászberényi KSE ellen. A padról is jött segítség bőven, sőt: Winston Shepard egy asszisztra volt a tripla-duplától. A 18 pont (6/7 dupla, 1/4 tripla, 3/4 büntető), 12 lepattanó (10 védekező + 2 támadó), 9 gólpassz, 1 labdaszerzés, 7 kiharcolt fault és 3 eladott labda összesen 39 VAL-t ért 26 perc alatt.

Egy gólpasszon múlt Shepard tripla-duplája. Fotó: hunbasket.hu

Szintén csereként jutott szóhoz az ASE színeiben Eilingsfeld János, aki 27 ponttal (12/14 dupla, 3/4 büntető) terhelte a jászberényi gyűrűt. Mindössze 20 perc alatt ért el 37 VAL-t, ami további 8 lepattanóval (2 védekező + 6 támadó), 1-1 labdaszerzéssel és gólpasszal, illetve 3 kiharcolt faulttal jött össze.

Az Egis Körmendet a Zalakerámia ZTE KK ellen győzelemhez segítő Travis. T. Taylor sem volt messze a tripla-duplától: 17-17 pont (6/10 dupla, 5/6 büntető) és pattanó (12 védekező + 5 támadó), illetve 7 gólpassz volt a mérlege. Kiharcolt 5 faultot, szerzett 2 labdát, kiosztott 1 blokkot, így 36 perc alatt 44 VAL került a neve mellé.

A forduló magyar csapata:

Govens (13) – Váradi (6) – Perl (12) – Eilingsfeld (11) – Karahodzsics (4)

Anthony Darrin Govens és Váradi Benedek teljesítményéről már írtunk.

Perl Zoltánra sem lehetett panasz a KTE ellen: 21 ponttal (4/6 dupla, 2/3 tripla, 7/9 büntető), 5 lepattanóval (4 védekező + 1 támadó), 2 gólpasszal és 9 kiharcolt faulttal segítette a Falcót csereként. Negatív oldalra került 3 eladott labda, így 26 perc alatt 29 VAL-ig jutott.

Eilingsfeld János mutatóiról már fentebb beszámoltunk.

A KTE–Falco összecsapás harmadik delegáltja Kemal Karahodzsics lett, aki 15 pontig (4/6 dupla, 0/2 tripla, 7/10 büntető) jutott. Mindez 5 lepattanóval (4 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzéssel, 6 gólpasszal, 7 kiharcolt faulttal, illetve 1 eladott labdával egészült ki, ami 27 VAL-nak felel meg a 26 játszott perc alatt.

Karahodzsicsék megszorongatták a Falcót. Fotó: hunbasket.hu

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu