A hetedik forduló is zárult szerda este, ismét összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a forduló csapatait.

Komoly tolongás alakult ki az élmezőnyben, de negyven VAL fölé ezúttal is csak egy kosaras jutott: a szegedi Djordje Dzseletovics lett az MVP 41 VAL-lal, aki nem egyedüli szedeákosként került be a forduló csapatába.

A forduló csapata:

M. S. Curry (1)/Wittmann (1)/Warner (1) – Govens (3) – Perl (1) – Dzseletovics (1) – Brkics (2)

A Kaposvári KK-t erősítő Morris Sharaud Curry, a Szolnoki Olajbányászban pattogtató Angelo Curtis Warner és a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét magyarja, Wittmann Krisztián is 33 VAL-lal zárta a hetedik kört. Wittmann a Zalakerámia ZTE KK elleni győzelem alkalmával 26 pontos (4/5 dupla, 5/8 tripla, 3/4 büntető), 7 gólpasszos meccset zárt, a 29 játszott percébe pedig még 2 védekező-lepattanó és 3 kiharcolt fault is belefért. Warner szintén győztes meccsen szerepelt: az Egis Körmend kiütéséből egy 24 perc alatt összehozott dupla-duplával – 17 pont (6/6 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető), 10 gólpassz – vette ki a részét, amit még kiegészített 5 védekező-lepattanóval, 3 labdaszerzéssel, 4 kiharcolt faulttal és 3 eladott labdával. Curryéknek viszont nem jött össze a bravúr a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely ellen: majdnem dupla-duplája – 36 perc alatt 20 pont (4/10 dupla, 2/5 tripla, 6/8 büntető), 9 gólpassz – 6 lepattanóval (4 védekező + 2 támadó), 4 labdaszerzéssel, 9 kiharcolt faulttal, illetve 4 eladott labdával sem ért győzelmet.

Ezúttal is a legjobb ötösben kapott helyet a Naturtex-SZTE-Szedeák színeiben remek formában játszó Anthony Darrin Govens. A magyar válogatott játékos szintén egy gólpasszra volt a dupla-duplától (9), és végül 29 pontos (4/7 kettes, 6/8 hármas, 3/4 büntető), 1 védekező-lepattanós, 3 kiharcolt faultos mutatóval zárt – 34 perc alatt 36 VAL a Pécsi VSK-VEOLIA ellen megnyert találkozón.

Elkapta a fonalat a Szedeák. Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország/hunbasket.hu

A szintén magyar válogatott Perl Zoltán a Kaposvárt legyőző Falcót 20 ponttal (7/7 dupla, 1/3 tripla, 3/3 büntető), 4 lepattanóval (mind védekező), 5 labdaszerzéssel, 6 gólpasszal és 5 kiharcolt faulttal segítette, és még 1 blokkja is volt. A 4 eladott labda negatív oldalra került, de 25 perc alatt ez így is 35 VAL-os teljesítmény.

A játéknap legjobb egyéni teljesítményével rukkolt elő Govens csapattársa, Djordje Dzseletovics. A Szedeák játékosa 41 VAL-t ért el 33 perc alatt. Ehhez szintén kellett 29 pont (10/15 kettes, 1/2 hármas, 6/9 büntető), 7 lepattanó (4 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzés, 3 gólpassz, 10 kiharcolt fault, 1 blokk, illetve 1 eladott labda.

Megszorongatta, de megverni nem tudta a forduló csapatában ezúttal is domináló Szegedet a Pécsi VSK-VEOLIA. Még úgy sem, hogy Veljko Brkics dupla-duplát hozott a palánk alatt: 17 pont (8/12 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető) és 13 lepattanó (7 védekező + 6 támadó) került a neve mellé. Volt 7 kiharcolt faultja, 2 gólpassza és 1 blokkja is, így 24 perc alatt 34 VAL-ig jutott.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (1) – Govens (3) – Perl (3) – Eilingsfeld (3) – Molnár M. (2)

Wittmann Krisztián, Anthony Darrin Govens és Perl Zoltán teljesítményéről már írtunk.

Az Atomerőmű SE az OSE Lionst győzte le – Eilingsfeld János ezúttal 10 ponttal (4/6 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető) járult hozzá a sikerhez. Itt még nem állt meg: 6 lepattanó (3 védekező + 3 támadó), 1-1 gólpassz és labdaszerzés, illetve 5 kiharcolt fault is neki köszönhető, így 35 perc alatt 17 VAL-t ért el.

A „majdnem dupla-duplák” napján a DEAC-os Molnár Márton is egyetlen egységre volt az említett mérföldkőtől: 10 pont (4/6 kettes, 2/2 büntető) és 9 lepattanó (3 védekező + 6 támadó) volt a mérlege. A 28 perc alatt elért 22 VAL további 2 labdaszerzésből, 1-1 gólpasszból, kiharcolt faultból és blokkból állt össze.

Molnárékat nem tudta megszorongatni a JKSE. Fotó: hunbasket.hu

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: Frank Yvette/Délmagyarország/hunbasket.hu