Légiósoké a legjobb ötös, a magyar csapatba viszont heten is befértek.

:

:

A hatodik fordulón is túl van az A-csoport mezőnye, így ismét jelentkezünk a szigorúan VAL-értékek és posztok alapján összeállított forduló csapataival.

A paksi Shannon Eugene Evans lett a kör legjobb játékosa, egy híján negyven VAL-ig jutott a ZTE legyőzése során. Ez a meccs összesen négy kosarast adott a két csapatba, egyenlő elosztásban: a forduló csapatában és a magyar csapatban is helyet kapott egy-egy ASE- és ZTE-játékos. A Pécs is mindkét oldalon képviselteti magát ebben a fordulóban.

A forduló csapata:

Evans (1) – Williams (1) – Smith (2) – Varnado (1) – Asbury (1)

A forduló legjobb teljesítményével rukkolt elő az Atomerőmű SE légiósa, Shannon Eugene Evans. A ZTE elleni találkozón 29 pontot szerzett (5/8 dupla, 3/7 tripla, 10/10 büntető), kiharcolt 9 faultot, szedett 5 lepattanót, 4 eladott labdáját 3 labdaszerzéssel kompenzálta, és 4 gólpassza is volt. Fél órát játszott, 39 VAL-lal lett a játéknap legjobbja.

A Zalakerámia ZTE KK-nak nem sikerült ilyen jól az imént említett meccs, pedig Dirk Stethan Williams igyekezett: 20 pontot (3/5 kettes, 4/8 hármas, 2/2 büntető), 8 lepattanót, 1 labdaszerzést (+3 eladott labda), 1 kiharcolt faultot, 3 gólpasszt és 2 blokkot tett a közösbe. Játszott 34 percet, megállt 26 VAL-nál.

Ismét helyet kap a legjobb ötösben a Pécsi VSK-VEOLIA színeiben remeklő Christopher Smith. Alig rontott dobást (5/6 kettes, 2/3 hármas, 8/8 büntető), így 24 pontig jutott. Ehhez tett még hozzá 3 lepattanót, 5 kiharcolt faultot és 4 gólpasszt a 27 perce alatt, ami így összesen 34 VAL-t ért a DEAC elleni győzelem során.

Újabb győzelmet szállított a Pécs. Fotó: hunbasket.hu

Az Egis Körmend legyőzte a Szegedet, köszönhetően a többi között Jordon Milik Varnado 19 pontos (5/6 dupla, 3/4 tripla, 0/4 büntető) teljesítményének. Az összesen 30 VAL-ját további 7 lepattanóval, 1-1 szerzett- és eladott labdával, 3 kiharcolt faulttal, 5 gólpasszal és 2 blokkal hozta össze 28 perc alatt.

Körmenden kapott ki a Naturtex-SZTE-Szedeák úgy, hogy Brian Keith Asbury 21 pontot termelt a gyűrű közeléből – 10/15 dupla, 1/2 büntető. Dupla-duplát hozott a 10 lepattanójával, amit még megsegített 3 labdaszerzéssel, 2 kiharcolt faulttal és 1 gólpasszal, így összesen 31 VAL-t teljesített 28 perc alatt.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (4)/Illés M. Cs. (1) – Ruják (1) – Filipovity (1) – Lóránt P. (1)/Szabó Zs. (3) – Tóth Á. (1)

A KTE-Duna Aszfalt is legyőzte a Jászberényt, gyakorlatilag végig vezetve. Ehhez kellett Wittmann Krisztián 21 pontos (6/9 dupla, 2/5 tripla, 3/4 büntető) és ugyanennyi VAL-os teljesítménye is. Ehhez hozzátett még 3-3 lepattanót, eladott labdát és kiharcolt faultot, illetve 4 gólpasszt a 34 perce során. Szintén 21 VAL-ig jutott az OSE Lionst Sopronban győzelemhez segítő Illés Máté Csongor, aki 16 ponttal (4/5 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető), 4 labdaszerzéssel, 2-2 assziszttal és kiharcolt faulttal, illetve 1 eladott labdával volt csapata egyik legjobbja a 28 játékperce során.

A magyar csapatban is van egy pécsi játékos Ruják András személyében. Ő 12 pontot (4/5 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető) 6 lepattanót, 1 szerzett- és 2 eladott labdát, 1 kiharcolt faultot, valamint 4 gólpasszt, így összesen 18 VAL-t tett hozzá az újabb sikerhez. Tette mindezt 35 perc alatt.

Székesfehérváron nyert a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely. Csapata 95 pontjából 12-t (2/2 kettes, 2/4 hármas, 2/2 büntető) vállalt magára Filipovity Márkó, amit további 7 lepattanóval, 4 szerzett labdával, 2 kiharcolt faulttal, 1 gólpasszal és 1 eladott labdával egészített ki – 23 perc, 23 VAL.

Lóránt Péter is bekerült a legjobb magyarok közé. Fotó: hunbasket.hu

Lóránt Péter ünnepelhetett, míg Szabó Zsolt nem lehetett felhőtlenül boldog az ASE–ZTE találkozó után. Előbbi 30 perc alatt 11 ponttal (4/12 dupla, 0/1 tripla, 3/5 büntető), 16 lepattanóval – dupla-dupla –, 4-4 kiharcolt faulttal és gólpasszal, illetve 1 eladott labdával járult hozzá a paksiak sikeréhez, így 23 VAL-t ért el. A Zete magyarja is 23-as VAL-indexnél állt meg: 14 pont (6/7 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 6 lepattanó, 3 kiharcolt fault és 2 gólpassz került Szabó mellé a 27 játékperc során.

A forduló legjobb magyar teljesítményével rukkolt elő a DEAC-os Tóth Ádám. A Pécs elleni 32 játszott perce alatt 23 pontot (10/14 dupla, 0/1 tripla, 3/4 büntető) és 29 VAL-t ért el. Ő is dupla-dupláig jutott a 11 lepattanójával, ehhez jött még 4 kiharcolt fault, 1 gólpassz, míg a negatív oldalra 4 eladott labda.

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu