A 6. forduló csapata

Moody most mindent vitt, de a PVSK-sok is odatették magukat.

:

:

Szerdán két találkozóval zárult a bajnokság hatodik fordulója, így ismét összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a forduló csapatait.

A múlt hét végén a 18. kör legjobbjait gyűjtöttük össze, akkor a debreceni Stefan Tyler Moody holtversenyben lett a kör legjobbja. A DEAC légiósa ezúttal nem osztozott a címen: az OSE ellen megnyert bajnokin nyújtott 35 VAL-os teljesítményével ugrott a lista élére.

A forduló csapata:

Moody (2) – Valerio-Bodon (1)/Ruják A. (1) – Funderburk (2) – Budimir (1) – Taylor (2)

A hétvége után ismét a DEAC-os Stefan Tyler Moody lett a forduló MVP-je, aki ezúttal 35 játékperc alatt 35 VAL-lal zárt az élen. Az OSE Lions elleni győzelem alkalmával dupla-duplát jegyzett: 21 pont (2/3 dupla, 4/10 tripla, 5/6 büntető), 11 gólpassz, 4 lepattanó (mindegyik védekező), 5 labdaszerzés, 4 kiharcolt fault és 2 eladott labda került a neve mellé.

Az Atomerőmű SE az Egis Körmend vendégeként kapott ki. A csapat 76 pontjából Valerio-Bodon Vincent 13-at (6/7 dupla, 0/2 tripla, 1/4 büntető) vállalt magára. Teljesítményét kiegészítette további 8 lepattanóval (7 védekező + 1 támadó), 3 gólpasszal, 6 kiharcolt faulttal, 2 blokkal és 2 eladott labdával, így 24 VAL-os mutatót hozott 29 perc alatt. A Pécsi VSK-VEOLIA legyőzte a Sopron KC-t – Ruják András szintén 24 VAL-t hozott úgy, hogy lepattanóból (10 – 9 védekező + 1 támadó) többet gyűjtött, mint pontból (7 pont – 2/6 kettes, 1/2 hármas). A 8 gólpassz is szépen mutat, amihez jött még 3 kiharcolt fault, 1 labdaszerzés, 1 blokk és 1 eladott labda 36 perc alatt.

Rujákék legyőzték a Sopront. Fotó: hunbasket.hu

A szintén pécsi Kenneth Dermont Funderburk Jr. 19 pontos (4/6 dupla, 1/3 tripla, 8/11 büntető), 7 lepattanós (6 védekező + 1 támadó) teljesítményének is köszönhető a hazai siker. Ehhez tett hozzá még 1 labdaszerzést, 5 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot és 2 eladott labdát, ami így 30 perc alatt 30 VAL-t ért.

A PVSK-ból érkezik Veljko Budimir is, aki a triplavonalon túlon volt igazán elemében: 20 pontja 1/4 kettesből és 6/8 hármasból állt össze. A 32 játszott perce alatt hozzátett még 8 lepattanót (7 védekező + 1 támadó), 2 gólpasszt, 2 kiharcolt faultot és 2 eladott labdát, így 25 VAL-lal fejezte be a Sopron elleni meccset.

A Paksot az az Egis Körmend fektette két vállra, melynek színeiben a dupla-duplázó Travis T. Taylor ismét tarthatatlan volt: 18 pont (8/15 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 13 lepattanó (5 védekező + 8 támadó), 2 labdaszerzés, 7 gólpassz, 2 kiharcolt fault és 3 eladott labda volt a mérlege 33 perc alatt – összesen 31 VAL-ig jutott.

A forduló magyar csapata:

Pongó (2) – Valerio-Bodon (1)/Ruják A. (1) – Brbaklics (2) – Durázi (1) – Molnár M. (1)

Magabiztos volt a Szolnoki Olajbányász a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen, amihez Pongó Máté is újabb jó teljesítménnyel járult hozzá. A 21 perc alatt elért 22 VAL 11 pontból (4/5 dupla, 1/1 tripla), 3 lepattanóból (mindegyik védekező), 3 labdaszerzésből, 6 gólpasszból, 1 kiharcolt faultból és 1 eladott labdából állt össze.

Valerio-Bodon Vincent és Ruják András teljesítményéről már fentebb írtunk.

Nem tudta megnehezíteni az Alba Fehérvár dolgát a Jászberényi KSE, még úgy sem, hogy Aleksa Brbaklics 17 pontot (6/9 dupla, 0/4 tripla, 5/7 büntető) és 24 VAL-t termelt a 37 játszott perc során. Összmutatója 6-6 gólpasszal és lepattanóval (3 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzéssel, 4 kiharcolt faulttal, illetve 1 eladott labdával lett teljes.

Az ugyancsak Körmenden pattogtató Durázi Krisztofer 24 percet kapott az ASE ellen, ezalatt 15 pont (6/8 kettes, 1/4 hármas), 6 lepattanó (4 védekező + 2 támadó), 2 labdaszerzés, 1 gólpassz és 1 kiharcolt fault, valamint 1 blokk került a statisztikai lapjára = 21 VAL.

Nem tudta tartani az OSE Molnárékat. Fotó: hunbasket.hu

A DEAC az OSE-t verte, és Moodyhoz hasonlóan a csapattárs Molnár Márton is közel járt a dupla-duplához. Ez végül a 8 pont (3/4 dupla, 2/2 büntető) miatt nem sikerült, de a 10 lepattanó (7 védekező + 3 támadó), 1 kiharcolt fault, 1 blokk és 1 eladott labda így is 18 VAL-t ért a pályán töltött 20 perce alatt.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu