A 4. forduló csapata

Oroszlányból érkezik a forduló legjobbja.

:

:

Szerdán hat mérkőzést rendeztek az A-csoportban, ezzel lett teljes a negyedik forduló, ami az első teljes forduló a 2021–2022-es szezonban.

Ahogy az már megszokott, ezúttal is összegyűjtöttük VAL-értékek és posztok alapján a játéknap legjobbjait: a szezon első forduló csapatában az MVM-OSE Lions légiósa, Mario Ihring jegyezte a legtöbb VAL-t.

A forduló csapata:

Ihring – Perl – Laksa – Buljevic – Garrett

Több meccs is egy-egy kosáron múlt a fordulóban, köztük az MVM-OSE Lions – Zalakerámia ZTE KK (86-84) találkozó is. A meccs és egyben a forduló legjobbja az oroszlányi Mario Ihring lett, aki 35 perc alatt 19 ponttal (4/5 dupla, 2/4 tripla, 5/6 büntető), 3 lepattanóval (2 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzéssel, 10 gólpasszal, 7 kiharcolt faulttal és 3 eladott labdával ért el dupla-duplás 34 VAL-t.

A Falco KC Szombathely a Sopron KC-t győzte le, a többi között Perl Zoltán jó teljesítményével: 19 pont (5/8 dupla, 0/2 tripla, 9/10 büntető), 5 lepattanó (mind védekező), 6-6 gólpassz és kiharcolt fault, 1 eladott labda volt a mérlege, ami 29 VAL-nak felel meg 24 perc alatt.

Perlék nagy különbséggel verték a Sopront. Fotó: hunbasket.hu

Martins Laksa 24 pontja (2/5 dupla, 5/9 tripla, 5/5 büntető) is segítette az Alba Fehérvárt a HÜBNER Nyíregyháza BS legyőzésében. A légiós 6 lepattanót (4 védekező + 2 támadó), 1 labdaszerzést, 4 gólpasszt, 3 kiharcolt faultot, illetve 1 eladott labdát is tett a közösbe, ami 30 VAL-t ért 31 percnyi játék során.

Az Atomerőmű SE az Egis Körmend ellen is száz pont fölé jutott, ami győzelmet ért – a sikerből Lovro Buljevic 20 ponttal (8/9 dupla, 0/1 tripla, 4/6 büntető), 6 lepattanóval (3 védekező + 3 támadó), 2 labdaszerzéssel, 6 kiharcolt faulttal és 2 blokkal vette ki a részét. A 32 VAL-os teljesítményhez alig 20 percre volt szüksége.

A körmendieknél Brandon Dominique Garrett igyekezett ellensúlyozni Buljevicet, de a 23 pontja (8/9 dupla, 7/7 büntető), 2 lepattanója (mindkettő védekező), 1 labdaszerzése, 1 gólpassza, 7 kiharcolt faultja, 1 blokkja és 3 eladott labdája ellenére kikapott a csapata. Összesen 30 percet játszott, 31 VAL-t teljesített.

A forduló magyar csapata:

Váradi – Perl – Benke – Bognár – Tóth Á.

A 13 pontos Váradi Benedek nem rontott dobást a Sopron ellen (3/3 dupla, 2/2 tripla, 1/1 büntető), 8 gólpasszával pedig közel járt a dupla-duplához is. További 5 védekező-lepattanó, 4 labdaszerzés, 1 kiharcolt fault és 3 eladott labda a mérlege, ami 28 VAL-t ér a 25 játszott perc során.

Perl Zoltán teljesítményéről már írtunk.

Benke Szilárd is a Falcóból érkezik, 23 ponttal (3/5 dupla, 5/8 tripla, 2/3 büntető), 4 lepattanóval (mindegyik védekező), 1 labdaszerzéssel, 3 gólpasszal és 2 kiharcolt faulttal. A 26 játszott perce során 27 VAL-ig jutott.

Nagyon mélyről jött vissza a Naturtex-SZTE-Szedeák a Kaposvári KK ellen, de nem sikerült megnyernie a meccset. Bognár Kristóf nagyon fontos pillanatokban szállította a pontokat a szegedieknek, s végül 21 pont (3/6 dupla, 4/6 tripla, 3/4 büntető), 9 lepattanó (7 védekező + 2 támadó), 2 labdaszerzés, 1 gólpassz, 5 kiharcolt fault és 2 eladott labda lett a mérlege – 31 perc, 30 VAL.

Mínusz húszról jött vissza a Szeged, de végül nem tudott nyerni. Fotó: Török János/Délmagyar/hunbasket.hu

A DEAC-Tungsram is egylabdás meccsen kapott ki a Szolnoki Olajbányász otthonában. Tóth Ádám az ellenfél gyűrűjéről gyűjtött be 5 lepattanót, amihez társult 11 pont (3/5 dupla, 5/6 büntető), 4 kiharcolt fault és 1 eladott labda, vagyis 16 VAL – 21 percet játszott.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
Kiemelt kép: hunbasket.hu