A 4. forduló csapata

Ez a kör is a szedeákos Dickeyről szólt.

:

:

Szombaton három fordulót zártunk le a férfi A-csoportban: az első és a harmadik játéknap mellett a negyedik is véget ért, így ebből is összegyűjtöttük a legjobb egyéni mutatókat, hogy posztok és VAL-értékek alapján összeállítsuk a forduló csapatait.

Az első körben a Szedeákban remeklő James L. Dickey III magasan a legjobb VAL-értéket hozta, majd a harmadik fordulóban is MVP lett, Keller Ákossal osztozva a címen. Dickey triplázott: a negyedik körben ismét egyedül végzett az élen, ezúttal 40 VAL-lal hagyta maga mögött a mezőnyt.

A forduló csapata:

R. L. Curry (3) – Donaldson (3) – Perl (5) – Hines (4) – Dickey (7)

Legyőzte az Egis Körmendet az Alba Fehérvár. A székesfehérváriaknál Ronald Lee Curry Jr. remek napot fogott ki: 23 pont (5/7 dupla, 4/4 tripla, 1/2 büntető), 5 védekező-lepattanó, 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault, 1 blokk és 1 eladott labda volt a mérlege. Játszott 36 percet, megállt 34 VAL-nál.

Curry kiemelkedő teljesítménye is kellett a Körmend legyőzéséhez. Fotó: hunbasket.hu

A Kaposvári KK ellen sem hozott győzelmet Donovan Treveon Donaldson kiemelkedő teljesítménye a Jászberényi KSE-nek: 30 pontja (7/11 dupla, 3/7 tripla, 7/8 büntető), 5 lepattanója (4 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzése, 4 gólpassza, 7 kiharcolt faultja és 2 eladott labdája ellenére vereség lett a vége. A légiós 36 VAL-t teljesített 40 perc alatt.

A Szolnoki Olajbányásznak alapszakasz-elsőséget ért a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely legyőzése – ez a meccs zárta a fordulót. A szombathelyieknél ismét csereként hozott erős mutatókat Perl Zoltán, aki 22 ponttal (7/10 dupla, 0/1 tripla, 8/11 büntető), 4 lepattanóval (3 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzéssel, 4 gólpasszal, valamint 7 kiharcolt faulttal, azaz 31 VAL-lal zárta le a 29 játszott percét.

Kikapott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vendégeként a DEAC. Shaquille Savan Hines igyekezett, de 16 pontos (4/5 dupla, 1/3 tripla, 5/7 büntető), 7 lepattanós (5 védekező + 2 támadó), 1 labdaszerzéses, 1 gólpasszos, 6 kiharcolt faultos, 2 blokkos, 1 eladott labdás teljesítménye nem volt elég – 27 VAL 31 perc alatt.

James L. Dickey III már-már szokásosnak mondható dupla-duplájával jelentkezett a Naturtex-SZTE-Szedeákban, amely a Sopron KC-t fektette két vállra. A forduló legjobb egyéni teljesítménye, a bevezetőben említett 40 VAL 25 perc alatt 15 pontból (6/8 dupla, 3/3 büntető), 20 lepattanóból (13 védekező + 7 támadó), 3 labdaszerzésből, 2 gólpasszból, 4 kiharcolt faultból és 2 eladott labdából állt össze.

A forduló magyar csapata:

Krnjajski (3)/Ruják A. (4) – Vojvoda (6) – Perl (17) – Eilingsfeld (13) – Tóth Á. (9)

A Pécsi VSK-VEOLIA az OSE Lions vendégeként, a Kaposvári KK a JKSE-t vendégül látva nyert ebben a fordulóban. Előbbi győztes csapatból Ruják András, utóbbiból Krnjajski Boris ért el 18 VAL-t. Ruják 27 perc alatt hozott 11 pontot (1/2 dupla, 3/4 tripla), 2 labdaszerzést, 7 gólpasszt, 1 kiharcolt faultot és 1 eladott labdát, míg Krnjajski 10 ponttal (3/3 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető), 5 védekező-lepattanóval, 2 labdaszerzéssel, 4 gólpasszal, 4 kiharcolt faulttal és 5 eladott labdával vétette észre magát.

Rujáknak jól ment az OSE ellen. Fotó: hunbasket.hu

Vojvoda Dávid is bőven hozzájárult a Körmend legyőzéséhez: 38 perc alatt 26 pont (5/7 dupla, 3/8 tripla, 7/7 büntető), 1 védekező-lepattanó, 2 labdaszerzés, 6 gólpassz, 4 kiharcolt fault, illetve 1 eladott labda került a neve mellé, vagyis 31 VAL.

Perl Zoltán teljesítményéről már írtunk.

Átrobogott az Atomerőmű SE a Zalakerámia ZTE KK-n. Ehhez a sikerhez Eilingsfeld János 14 pontot (5/7 dupla, 1/3 tripla, 1/1 büntető), 8 lepattanót (6 védekező + 2 támadó), 3-3 labdaszerzést, gólpasszt, kiharcolt faultot és eladott labdát tett hozzá – 35 percet kapott, 24 VAL-lal hálálta meg a bizalmat.

A DEAC kecskeméti veresége már szóba került, a debreceni Tóth Ádám teljesítménye viszont még nem. Ő 17 ponttal (5/11 dupla, 1/1 tripla, 4/6 büntető), 6 lepattanóval (4 védekező + 2 támadó), 1 gólpasszal, 6 kiharcolt faulttal, 1 blokkal és 2 eladott labdával került be a magyar ötösbe. A 27 percnyi játéka 21 VAL-t ért a csapatnak.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu