A magasembereké volt a főszerep, de a pécsi Quincy Johann Diggs MVP-címe nem volt veszélyben.

Újabb teljes fordulón van túl az A-csoport, így ismét jelentkezünk a szigorúan VAL-értékek és posztok alapján összeállított forduló csapatával.

Tíz új név került fel a listára az első forduló tíz játékosa után, illetve ismét képviselteti magát a magyar csapatban a KTE játékosa, Wittmann Krisztián. A forduló MVP-je cím egyértelmű volt: a pécsi Quincy Johann Diggs 49 VAL-t hozott az Alba ellen. A második legjobb egyéni mutató a kecskeméti center Kemal Karahodzsicsé volt, aki így megelőzte a sorban a szintén 5-ös poszton játszó Milivoje Bozsovicsot (OSE, 32 VAL) és Brian Keith Asburyt (Szedeák, 31 VAL), valamint a 30 VAL-os határt szintén elérő pécsi Charles Justin Aikent is.

A 3. forduló csapata:

Ljubicsics (1) – Diggs (1) – Djeraszimovics (1) – Szabó Zs. (1) – Karahodzsics (1)

Az Alba Fehérvárban bizonyító Marko Ljubicsics 30 VAL-ja sem volt elég Pécsett, kikapott a csapata. A székesfehérváriak légiósa 19 pontot (4/5 kettes, 2/6 hármas, 5/6 büntető) tett a közösbe 29 perc alatt. Ezt egészítette ki 5 lepattanóval, 1 szerzett-, 4 eladott labdával, 7 kiharcolt faulttal és 8 gólpasszal.

A Pécsi VSK-VEOLIA győzelméből oroszlánrészt vállalt a 37 pontig és 49 VAL-ig jutó Quincy Johann Diggs. Az amerikai légiós 8/10 duplát, 2/3 triplát és 15/20 büntetőt tett helyre. Kiharcolt 11 faultot, szedett 7 lepattanót, eladott ugyan 4 labdát, de ugyanennyi gólpassza is volt, és 2 labdaszerzést is jegyzett az Alba elleni 33 perce alatt. Ő lett a forduló legjobbja, magasan a legjobb egyéni mutatóval.

Győzött a KTE-Duna Aszfalt a Szedeák ellen, köszönhetően a többi között Marko Djeraszimovics 25 pontjának (3/6 kettes, 5/7 hármas, 4/5 büntető) – ami Diggs mögött a második legtöbb a fordulóban. Ehhez tett még hozzá 6 lepattanót, 2-2 gólpasszt, szerzett- és eladott labdát, illetve 4 kiharcolt faultot. Szinte végig a pályán volt: 38 perc alatt ért 31 VAL-ig.

Az OSE elleni meglepő hazai vereség ellenére delegált játékost a forduló csapatába a Zalakerámia ZTE KK, ráadásul magyart! A 16 pontos (7/8 dupla, 0/3 tripla, 2/2 büntető) Szabó Zsolt 25 VAL-t ért el a pályán töltött 35 perce alatt. Dupla-dupláig jutott, ugyanis volt 10 lepattanója is. Eladott 3 labdát, de kiharcolt 5 faultot, és 1 gólpassz is a neve mellé került.

Nem Szabón múlt a ZTE veresége. Fotó: Zsu

A magyar válogatott Kemal Karahodzsics is nagyon kellett a Szedeák ellen első győzelmét jegyző KTE-nek. A center 19 pontot termelt (7/8 dupla, 1/1 tripla, 2/6 büntető), 13 lepattanója pedig dupla-duplát ért. Kiharcolt még 10 faultot is a 29 perce alatt – volt 1 eladott labdája, így jött össze a 36 VAL, ami a játéknap második legjobb egyéni mutatója.

A 3. forduló magyar csapata:

Doktor P. (1)/Wittmann (2) – Váradi (1) – Benke (1) – Szabó Zs. (1) – Karahodzsics (1)

Az OSE elleni teljesítményével a ZTE-s Doktor Péter is ott van a legjobb magyarok között. A 27 játékperce alatt 12 VAL-t hozott a padról, ami 9 pontból (1/3 dupla, 2/4 tripla, 1/2 büntető), 4 lepattanóból, 2 szerzett labdából, 2 kiharcolt faultból, 1 gólpasszból és 1 eladott labdából állt össze. A poszton Wittmann Krisztiánnal osztozkodik: a KTE irányítója szintén 12 VAL-ig jutott. Wittmann-nak ehhez 13 pontra (1/2 kettes, 3/8 hármas, 2/2 büntető), 7 gólpasszra és 3 kiharcolt faultra volt szüksége a 35 perce alatt – VAL-mutatóján az elhibázott dobások mellett az 5 eladott labdája is rontott.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Kaposvár kárára folytatta győzelmi sorozatát. Váradi Benedek a padról hozott 8 pontot (4/4 dupla, 0/4 tripla), 5-5 lepattanót és labdaszerzést, 1-1 kiharcolt faultot, eladott labdát és blokkot, valamint 4 gólpasszt. Ez összesen 19 VAL, amit 25 perc alatt szorgoskodott össze.

Váradi a forduló magyar csapatában kapott helyet. Fotó: hunbasket.hu

A szintén falcós Benke Szilárd 11 egységig jutott (2/3 dupla, 1/2 tripla, 4/5 büntető), összesen pedig egy VAL-lal (18) teljesített „gyengébben”, mint csapattársa. Volt 5 kiharcolt faultja, 3 lepattanója, 3 gólpassza, 2 eladott labdája és 1 blokkja is – mindez 26 perc alatt.

Szabó Zsolt és Kemal Karahodzsics teljesítményéről már fentebb írtunk.

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel a forduló csapatában.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu