A 3. forduló csapata

Borisov extrájának nem volt párja.

:

:

Szerda este az Egis Körmend – Naturtex-SZTE-Szedeák találkozó zárta a harmadik fordulót a férfi A-csoportban, így ismét jelentkezünk a posztok és VAL-értékek alapján összeállított forduló csapataival.

A HÜBNER Nyíregyháza BS – Pécsi VSK-VEOLIA mérkőzés három helyet is „lefoglalt” a forduló csapatában (a másik kettő a Sopron KC – Atomerőmű SE meccsé lett), de még így sem sikerült megközelíteni a játéknap legjobb egyéni teljesítményét: a soproni Milos Borisov 49 VAL-lal lett a kör legjobbja.

A forduló csapata:

Johnson (5) – Bryce Jr. (2) – Borisov (1) – Eilingsfeld (1) – Brkics (1)

Az Pécsi VSK-VEOLIA legyőzte a HÜBNER Nyíregyháza BS-t. A nyíregyiektől Nigel Armoni Johnson 29 ponttal (8/14 dupla, 2/4 tripla, 7/8 büntető), 4 lepattanóval (2 védekező + 2 támadó), 2 labdaszerzéssel, 6 gólpasszal, 7 kiharcolt faulttal, 4 eladott labdával jelentkezett – ez 35 perc alatt 35 VAL-t ért.

Johnsonékat elkapta a PVSK. Fotó: hunbasket.hu

Johnson csapattársa, Clarence Leland Bryce Jr. is 35 VAL-lal zárt, neki ehhez 34 percre volt szüksége – 26 pont (7/8 dupla, 2/4 tripla, 6/6 büntető), 7 lepattanó (mind védekező), 2 gólpassz és 3 kiharcolt fault volt a mérlege.

A játéknap legjobb egyéni teljesítményét szállította a Sopron KC légiósa, Milos Borisov, aki az Atomerőmű SE elleni találkozón 36 pontot (4/7 dupla, 6/8 tripla, 10/11 büntető), 9 védekező-lepattanót, 2 labdaszerzést, 5 gólpasszt, 6 kiharcolt faultot, 1 blokkot és 4 eladott labdát jegyzett. A 41 játszott perce 49 VAL-ra volt elég.

A paksiak részéről Eilingsfeld János remekelt, s hozott össze szintén 41 perc alatt 42 VAL-t: 29 pont (9/15 dupla, 11/12 büntető), 9 lepattanó (7 védekező + 2 támadó), 3 labdaszerzés, 2 gólpassz, 8 kiharcolt fault és 2 eladott labda a mérlege.

A pécsi magasemberek is remek napot fogtak ki: Veljko Brkics például 25 perc alatt jutott 18 pontig (8/9 dupla, 2/4 büntető), 4 lepattanóig (mind védekező), 3-3 labdaszerzésig, gólpasszig és kiharcolt faultig, illetve 1 blokkig és 2 eladott labdáig. Ez 27 VAL.

A forduló magyar csapata:

Pongó (2) – Perl (8) – Benke (5) – Eilingsfeld (5) – Karahodzsics (4)

A DEAC-Tungsram odahaza legyőzte az Alba Fehérvárt, még úgy is, hogy a vendégeknél Pongó Marcell 26 perc alatt 25 VAL-t szorgoskodott össze. A fehérvári játékos 13 pontot (3/3 dupla, 0/4 tripla, 7/7 büntető), 8 lepattanót (5 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzést, 6 gólpasszt, 5 kiharcolt faultot és 4 eladott labdát jegyzett.

A Falco KC Szombathely a Szolnoki Olajbányász elleni rangadót húzta be, amihez Perl Zoltán 20 ponttal (4/7 dupla, 1/3 tripla, 9/12 büntető), 2 védekező-lepattanóval, 2 labdaszerzéssel, 4 gólpasszal, 8 kiharcolt faulttal és 1 eladott labdával járult hozzá – 28 perc alatt 27 VAL.

A szintén falcós Benke Szilárd 15 pontot (3/6 dupla, 3/6 tripla, 0/2 büntető), 3 lepattanót (2 védekező + 1 támadó), 4 gólpasszt, 5 kiharcolt faultot és 1 eladott labdát jegyzett az Olaj ellen, ami 31 perc alatt 18 VAL-t ért neki és csapatának.

Az Olaj sem bírt a Falcóval. Fotó: hunbasket.hu

Eilingsfeld János teljesítményéről már írtunk.

A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a Zalakerámia ZTE KK-t verte egylabdás meccsen. Kemal Karahodzsics ezúttal is kiegyensúlyozott produkciót mutatott be: 12 pont (6/10 dupla, 0/1 tripla), 8 lepattanó (7 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzés, 1 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 2 blokk, 2 eladott labda került a neve mellé 28 perc alatt – 23 VAL.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: hunbasket.hu