A 23. forduló csapata

A pécsi Meleg Gergő Zoárd mindenkit maga mögé utasított.

:

:

A 23. forduló is teljes lett a péntek esti MVM-OSE Lions – HÜBNER Nyíregyháza BS mérkőzéssel, így ismét jelentkezünk a VAL-értékek és posztok alapján összeállított forduló csapataival.

Ezúttal magyar játékosé lett a forduló legjobbja cím: Meleg Gergő Zoárd dupla-duplával vezette győzelemre a Pécsi VSK-VEOLIA-t a Zalakerámia ZTE KK ellen.

A forduló csapata:

Solano (1) – Thames (3) – Mesicek (1) – Subotic (2) – Meleg G. Z. (1)

A Szolnoki Olajbányász legyőzte az Egis Körmendet, amihez hozzájárult Paulino Gelvis Andrés Solano remek teljesítménye is: 28 perc alatt 16 pont (4/8 dupla, 0/1 tripla, 8/10 büntető), 4 védekező-lepattanó, 3 labdaszerzés, 5 gólpassz, 11 kiharcolt fault, 2 eladott labda, vagyis 30 VAL volt a mérlege.

Rangadót nyertek Solanóék. Fotó: hunbasket.hu

A DEAC-Tungsram hosszabbításban maradt alul a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában, annak ellenére, hogy Xavier Raynard Thames egymaga vállalt 17 pontot (4/6 dupla, 1/2 tripla, 6/6 büntető), 5 lepattanót (4 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzést, 3 gólpasszt és 8 kiharcolt faultot – 38 perc alatt jött össze a 31 VAL.

Blaz Mesicek volt az MVM-OSE Lions egyik vezére a HÜBNER Nyíregyháza BS elleni győzelem során: 26 pont (8/10 dupla, 1/4 tripla, 7/13 büntető), 8 lepattanó (6 védekező + 2 támadó), 4 gólpassz, 9 kiharcolt fault, 4 eladott labda került a neve mellé, így 35 perc játékkal 32 VAL-t ért el.

A szolnoki győzelemből Bojan Subotic is bőven kivette a részét, aki 24 perc játékkal 31 VAL-t tett a közösbe. Ehhez 19 pontra (3/4 dupla, 3/4 tripla, 4/5 büntető), 8 lepattanóra (7 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzésre, 2 gólpasszra, 6 kiharcolt faultra, 1 blokkra és 3 eladott labdára volt szüksége.

A forduló legjobb egyéni teljesítményével jelentkezett a győztes Pécsi VSK-VEOLIA-ban Meleg Gergő Zoárd: 18 pontos (6/8 dupla, 6/9 büntető), 15 lepattanós (10 védekező + 5 támadó), 1 gólpasszos, 6 kiharcolt faultos dupla-duplát ért el a Zalakerámia ZTE KK ellen, ami 35 perc alatt 35 VAL-nak felelt meg – ő a forduló MVP-je.

A forduló magyar csapata:

Pongó (5) – Váradi (13) – Vojvoda (10) – Bognár K. (12) – Meleg G. Z. (1)

Az Alba Fehérvár is győzött, Pongó Marcell pedig a Kaposvári KK ellen is közel volt a dupla-duplához: 13 pont (1/1 dupla, 3/4 tripla, 2/2 büntető), 9 lepattanó (mind védekező), 1 labdaszerzés, 4 gólpassz, 2 kiharcolt fault, 1 eladott labda került a neve mellé – 25 perc alatt 27 VAL.

Váradi Benedek újabb győzelmet ünnepelhetett a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely színeiben – ezúttal az Atomerőmű SE otthonában. Váradi ezen a találkozón 24 percet játszott; 15 pontig (4/7 dupla, 2/4 tripla, 1/3 büntető), 3 védekező-lepattanóig, 3 labdaszerzésig, 4 gólpasszig, 4 kiharcolt faultig és 2 eladott labdáig jutott – 20 VAL.

Az Alba-győzelemnek Vojvoda Dávid is tevékeny részese volt – a csapat legjobb teljesítményét jegyezte 24 ponttal (3/4 dupla, 5/9 tripla, 3/3 büntető), 2 labdaszerzéssel, 4 gólpasszal és 3 kiharcolt faulttal. Játszott 29 percet, elért 28 VAL-t.

A DEAC-vereséghez hozzájárult Bognár Kristóf remek formája is: a szegedi játékos ezúttal 23 VAL-os teljesítménnyel került be a magyar ötösbe, ami 15 pontból (4/7 dupla, 2/4 tripla, 1/4 büntető), 6 lepattanóból (5 védekező + 1 támadó), 2 gólpasszból, 6 kiharcolt faultból és 2 blokkból állt össze a 35 percnyi játékidő alatt.

Bognár remek szezont fut a Szedeákban. Fotó: Frank Yvette, Délmagyarország/hunbasket.hu

Meleg Gergő Zoárd teljesítményéről már írtunk.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: hunbasket.hu