A 22. forduló csapata

Ismét Gordon az MVP, a Falco és az Alba is magyar játékost ad a top5-be.

:

:

A 22. forduló zárult szombat este a férfi A-csoportos bajnokságban – ezzel újra kihirdethetjük a játéknap legjobb csapatát, melyet ezúttal is szigorúan a VAL-értékek és a posztok alapján állítottunk össze.

Bár csapata kikapott, sorozatban másodszor lett a kör legjobb játékosa a soproni Wesley Gordon, aki ismét messze a legjobb VAL-mutatót hozta a mezőnyben.

A forduló csapata:

Boltics (5) – K. Taylor (11) – Perl (1) – Lóránt P. (2) – Gordon (4)

Majdnem húsz pontot vert (85-68) a Szedeák a KTE-re, köszönhetően például a 18 pontos (3/4 közeli, 2/4 távoli, 6/8 büntető) Marko Bolticsnak. A szegediek légiósa a tripla-duplától sem volt messze: 9 gólpassza és 7 lepattanója is volt, amihez jött még 1-1 szerzett- és eladott labda, illetve 6 kiharcolt fault – 36 perc, 35 VAL.

A komplett Pécsi VSK nagyot játszott a Szolnok ellen, s le is győzték a friss kupagyőztest. A 35 VAL-ig jutó Kameron Taylor ezúttal is kiemelkedett, 26 ponttal (4/7 dupla, 2/6 tripla, 12/13 büntető) terhelte meg az ellenfél gyűrűjét. Faragták rendesen, ezt mutatja a 10 kiharcolt fault, illetve volt 5 lepattanó, 1 szerzett-, 2 eladott labda, 2 gólpassz és 1 blokk a neve mellett. Játszott 35 percet, jegyzett 35 VAL-t – Bolticcsal holtversenyben ez a forduló második legjobb egyéni eredménye.

Vasi rangadót bukott a második negyedben nagyon szerény 4 pontra képes Falco a Körmend ellen. A szombathelyieknél Perl Zoltán 32 VAL-ja kiemelkedett, ráadásul dupla-duplát jegyzett: 15 pontja (6/11 kettes, 0/4 hármas, 3/3 büntető) mellé szedett 13 pattanót is. Kiharcolt 8 faultot, adott 5 gólpasszt, szerzett 1 labdát, kiosztott 1 blokkot és 1-szer passzolt rossz helyre a 34 perce alatt.

Perlék elbukták a vasi rangadót. Fotó: hunbasket.hu

Az Alba most a Kaposvárt győzte le, a találkozó legeredményesebb székesfehérvári játékosa a 20 pontos (5/10 dupla, 1/1 tripla, 7/8 büntető) Lóránt Péter lett – 29 VAL-lal ő is bekerült a forduló ötösébe. A 32 perce alatt 8 lepattanóig jutott, ehhez tett hozzá 5 kiharcolt faultot, 2 gólpasszt és 1-1 szerzett- és eladott labdát.

Végig szoros volt a ZTE és a Sopron csatája, de a zalaiak jobban bírták a hajrát, így otthon tartották a bajnoki pontokat. A soproniaknál ismét Wesley Gordon hozott extrát, 22 pont (9/14 kettes, 4/5 büntető), 12 lepattanó – dupla-dupla –, 7 kiharcolt fault, 5 blokk, 3 gólpassz, 1-1 szerzett- és eladott labda volt a mérlege, ami összességében 43 VAL-t jelentett 34 perc alatt – újfent ő hozta a forduló legjobb egyéni összmutatóját.

A forduló magyar csapata:

Pongó (6) – Vojvoda (14) – Perl (3) – Lóránt P. (6) – Karahodzsics (11)

Ahogy említettük, a Pécs elkapta a Szolnokot, amiben Pongó Máté is oroszlánrészt vállalt. Jegyzett 10 pontot (5/8 dupla, 0/2 tripla), 9 gólpasszal és 8 lepattanóval pedig kis híján tripla-duplát jegyzett a címvédő ellen. Játszott 34 percet, ami alatt 4-szer szerzett labdát, de ugyanennyit el is adott, így jött össze a 22 VAL.

Az ellenfélnél Vojvoda Dávid igyekezett a Szolnok javára billenteni azt a bizonyos mérleget, de 20 pontja (8/12 dupla, 0/6 tripla, 4/8 büntető) ezúttal kevésnek bizonyult. Ő is 34 percet töltött a parketten, ezalatt 6 lepattanót, 5-5 gólpasszt és szerzett labdát, 7 kiharcolt faultot és 3 eladott labdát jegyzett – 28 VAL-lal került be a forduló magyar ötösébe.

Vojvoda jó teljesítménye ezúttal nem ért győzelmet. Fotó: hunbasket.hu

Perl Zoltán és Lóránt Péter teljesítményéről már fentebb írtunk.

Mint jeleztük, nem ment a Kecskemétnek Szegeden, de a magyar válogatott Kemal Karahodzsics így is bekerült a forduló honi csapatába. Ehhez 12 pontra (5/5 kettes, 0/1 hármas, 2/2 büntető) és 19 VAL-ra volt szükség, ami további 6 lepattanóval, 2 gólpasszal, 1 kiharcolt faulttal és 1 eladott labdával jött össze a 31 játékperc alatt.

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu