A 21. forduló csapata

Négy magyar a legjobb ötösben, Tóth és Bruinsma osztozik az MVP-címen.

:

:

Négy fordulót zártunk szerda este a férfi A-csoportban, köztük a 21. kört is, melynek legjobb csapatait igyekeztünk összeállítani posztok és VAL-értékek alapján.

Ismét holtverseny alakult ki a legjobb egyéni teljesítmények között: a DEAC-os Tóth Ádám és a falcós Evan John Bruinsma 34-34 VAL-lal zárta a játéknapot. Bruinsma igazán otthon érezheti magát a forduló csapatában: két klubtársa, Váradi Benedek és Perl Zoltán is bekerült a legjobbak közé.

A forduló csapata:

Váradi (2) – Govens (7) – Perl (2) – Bruinsma (1) – Tóth Á. (1)

Váradi Benedek a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen is kiváló játékkal rukkolt elő, és pont annyival nyert a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (88-68), ahány pontot ő dobott: 20 pont (3/3 dupla, 4/7 tripla, 2/2 büntető) került a neve mellé. Ehhez jött még 5 lepattanó (4 védekező + 1 támadó), 8 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 2 eladott labda, ami 29 perc alatt 33 VAL.

Váradinak két gólpassz hiányzott a dupla-duplához. Fotó: hunbasket.hu

A Naturtex-SZTE-Szedeák átrobogott az Alba Fehérváron, köszönhetően a többi között Anthony Darrin Govens 25 pontjának (6/8 dupla, 4/8 tripla, 1/1 büntető), 8 gólpasszának, 5 lepattanójának (4 védekező + 1 támadó) és 3 kiharcolt faultjának. A negatív oldalra 3 eladott labda került, így 34 perc alatt 32 VAL-t ért el.

A szintén falcós Perl Zoltán 24 ponttal (5/10 dupla, 1/2 tripla, 11/11 büntető), 4 lepattanóval (3 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzéssel, 3 gólpasszal, 7 kiharcolt faulttal és 1 eladott labdával vétette észre magát. Csereként jutott neki 25 perc, 32 VAL-nál állt meg.

A legjobb ötös harmadik szombathelyi tagja, Evan John Bruinsma 34 VAL-lal a forduló legjobb egyéni teljesítményét hozta. Egy lepattanó hiányzott a dupla-duplához (18 pont (5/6 dupla, 2/4 tripla, 2/3 büntető), 9 védekező-lepattanó), ehhez társult további 1 labdaszerzés, 2 gólpassz, 8 kiharcolt fault a 29 pályán töltött perc során.

Szintén a forduló legjobb teljesítményét szállította a DEAC-os Tóth Ádám, aki a Sopron KC legyőzéséből 16 pontot (6/7 dupla, 4/6 büntető), 9 lepattanót (5 védekező + 4 támadó), 2 labdaszerzést, 3 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot és 1 blokkot vállalt magára. Az 1 eladott labdával jön ki a 34 VAL, amihez 27 percre volt szüksége.

A forduló magyar csapata:

Váradi (3) – Govens (9) – Perl (8) – Eilingsfeld (9) – Tóth Á. (5)

Váradi Benedek, Anthony Darrin Govens és Perl Zoltán teljesítményéről már beszámoltunk.

Nagyon megizzadt a Jászberényi KSE vendégeként az Atomerőmű SE, azonban végül sikerült behúzni a találkozót. Eilingsfeld János jó teljesítménye ezúttal sem maradt el: a paksi játékos 35 perc alatt ért el dupla-duplát 13 ponttal (5/8 dupla, 1/2 tripla, 0/1 büntető) és 11 lepattanóval (7 védekező + 4 támadó), amihez 4 kiharcolt fault is társult, így 23 VAL-ra jött ki a matek.

Tóth Ádám mutatóit már fentebb részleteztük.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu