A 21. forduló csapata

Két magyar is a legjobb ötösben, a soproni „csereember” viszont a teljes mezőnyt lenyomta.

:

:

Sűrűsödik a bajnokság, az alapszakasz hajrájában szerda-szombat ritmusban játszanak az együttesek, így ezúttal hét közben is jelentkezünk a forduló csapataival.

A 21. játéknapon 39 VAL-t kellett elérni a forduló legjobb egyéni teljesítményéhez, ezt a soproni Tauras Jogéla teljesítette, aki ezúttal is a padról beszállva volt csapata legjobbja. Lóránt Péter szorosan követi, és a teljes élmezőny is sűrű lett: a szedeákos Morris Sharaud Curry mindössze öt VAL-lal maradt el a forduló topteljesítményétől, így az ötödik lett a sorban.

A forduló csapata:

Curry (1) – Baker (1) – Jogéla (3) – Lóránt P. (5) – Karahodzsics (2).

A Naturtex-SZTE-Szedeák elkapta a ZTE-t, köszönhetően a többi között Morris Sharaud Curry 26 pontos (3/7 dupla, 4/9 tripla, 8/8 büntető), 34 VAL-os teljesítményének. Végig a pályán volt, 2 lepattanót, 1 labdaszerzést, 2 eladott labdát, 8 kiharcolt faultot és 8 asszisztot tett még a közösbe, ami 34 VAL-t ért a végelszámolásnál.

Curryék elkapták a Zetét. Fotó: hunbasket.hu

Nem termett babér a Jászberényi KSE-nek Szombathelyen, de a szintén friss szerzemény, Ian Baker is hamar letette a névjegyét: ezúttal ő képviseli a csapatot a legjobb ötösben. Ehhez hozott 36 VAL-t, ami 26 pontból (6/10 kettes, 2/7 hármas, 8/9 büntető), 8-8 lepattanóból és kiharcolt faultból, 4 gólpasszból, valamint 3-3 szerzett- és eladott labdából állt össze a 37 játékperc alatt.

A padon kezdett, összesen 29 percet játszott a Szolnok elleni győztes meccsen Tauras Jogéla. A Sopron KC légiósa ezalatt 23 pontot (7/12 dupla, 9/10 büntető), 10 lepattanót – dupla-dupla –, 3 labdaszerzést, 6 kiharcolt faultot, 2 gólpasszt és 1 blokkot jegyeztetett fel a neve mellé, így 39 VAL lett az összmutatója – ahogy jeleztük, övé a játéknap legjobb egyéni teljesítménye.

Az Atomerőmű SE-t az OSE vendégeként segítette győzelemhez a szintén 23 pontos (9/12 dupla, 1/2 tripla, 2/2 büntető) Lóránt Péter. Ő is dupla-duplával zárta a napot: 12 lepattanót gyűjtött, és még 2-2 labdaszerzése, kiharcolt faultja és gólpassza is volt. A hajrára kipontozódott, így összesen 23 percet tölthetett a parketten, ennyi idő alatt jutott el 37 VAL-ig.

A KTE-Duna Aszfalt ugyan kikapott a DEAC-tól, de a magyar válogatott Kemal Karahodzsics így is ritka összeállítású dupla-duplát hozott össze: több lepattanója volt, mint pontja. Utóbbiból 16-nál (6/8 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető) állt meg, míg pattanóból 19 kötött ki nála. Szerzett labdából 1-et, eladottból 2-t írtak fel neki, kiharcolt 5 faultot, illetve 1 asszisztja is volt, így 30 perc alatt 36 VAL-t teljesített.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (12) – Váradi (4) – Ferencz (3) – Lóránt P. (10) – Karahodzsics (10).

Imént került szóba a KTE versége, azonban a kecskemétiek a magyar csapatba is adtak plusz egy játékost: Wittmann Krisztián a játéknap negyedik legjobb honi teljesítményét jegyezte 24 VAL-lal. Dobott 21 pontot (4/5 dupla, 2/8 tripla, 7/8 büntető), adott 6 gólpasszt, kiharcolt 5 faultot, lepattanóból és eladott labdából pedig 3-3-nál állt meg – 24 VAL 37 perc alatt.

Wittmannék nem bírtak a DEAC-cal. Fotó: hunbasket.hu

Az első negyedben beragadt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, azonban végül érvényesítette a papírformát a JKSE ellen. A címvédő a padról is kapott segítséget: Váradi Benedek 14 ponttal (2/9 dupla, 2/6 tripla, 4/4 büntető), 8 lepattanóval, 5 kiharcolt faulttal, 2 gólpasszal, illetve 1-1 szerzett- és eladott labdával jelentkezett, ami 18 VAL-nak felelt meg a 24 játékperc során.

Az Alba vendégeként nyert a két pont híján 100-ig jutó Egis Körmend. A vasi együttest Ferencz Csaba 17 pontja (1/3 kettes, 5/6 hármas) is nagyban hozzásegítette az újabb sikerhez. Összesen 19 VAL-t jegyzett, ami 4 lepattanóval és 1 kiharcolt faulttal jött össze a 21 perc alatt.

Lóránt Péter és Kemal Karahodzsics teljesítményéről már fentebb írtunk.

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu