A 2. forduló csapata

Ismét két MVP-je lett a játéknapnak.

:

:

Négy forduló zárult kedden este – közülük elsőként a második kör legjobb csapatait igyekeztünk összeállítani posztok és VAL-értékek alapján.

A játéknapnak két MVP-je lett: a DEAC-os Stefan Tyler Moody és a pécsi Kenneth Dermont Funderburk Jr. is 39 VAL-t ért el – előbbi még októberben, utóbbi december közepén hozott kiemelkedő teljesítményt.

A forduló csapata:

Moody (3) – R. L. Curry (2) – Funderburk (3) – Dzseletovics (2) – Wideman (2)

Stefan Tyler Moody nem ünnepelhetett, a DEAC ugyanis kikapott a Szolnoki Olajbányásztól. Moody 30 pontot (4/8 dupla, 3/10 tripla, 13/14 büntető) termelt, szedett 8 védekező-lepattanót, amihez jött még 3 labdaszerzés, 6 gólpassz, 8 kiharcolt fault, 4 eladott labda – ez így 39 VAL-t ért 34 perc alatt, ami holtversenyben a forduló legjobb egyéni teljesítménye.

Ronald Lee Curry Jr. a Zalakerámia ZTE KK otthonában ért el győzelmet az Alba Fehérvár színeiben. Mutatója: 22 pont (5/5 dupla, 3/5 tripla, 3/5 büntető), 5 lepattanó (mindegyik védekező), 1 labdaszerzés, 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault és 1 eladott labda, ami 32 perc alatt 32 VAL-t ért.

A forduló másik MVP-je a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet legyőző Pécsi VSK-VEOLIA játékosa, Kenneth Dermont Funderburk Jr. lett. A 39 VAL 27 pontból (7/10 dupla, 1/2 tripla, 10/11 büntető), 5-5 védekező-lepattanóból és gólpasszból, 1 szerzett- és 2 eladott labdából, illetve 8 kiharcolt faultból jött össze, amit 31 perc alatt íratott fel a statisztikai lapjára.

Funderburk osztozik az MVP-címen. Fotó: hunbasket.hu

A Naturtex-SZTE-Szedeák az OSE Lionst győzte le, amihez Djordje Dzseletovics 23 pontot (7/8 dupla, 1/4 tripla, 6/10 büntető), 8 lepattanót (5 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzést, 2 gólpasszt, 8 kiharcolt faultot, 1 blokkot és 1 eladott labdát tett hozzá. Neki 33 perc jutott, ennyi idő alatt sikerült a 34 VAL.

Tyler Robin Wideman is kellett a Sopron KC Jászberényi KSE elleni győzelméhez. Dupla-duplát ért el 18 ponttal (7/9 dupla, 4/4 büntető) és 11 lepattanóval (7 védekező + 4 támadó), amihez még 6 kiharcolt fault, 2-2 gólpassz, blokk és eladott labda is társult. Ez 35 VAL, amihez 33 percre volt szüksége.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (2)/Ruják A. (2) – Govens (6) – Lukács N. (1) – Eilingsfeld (7) – Keller Á. (2)

A Pécsen vereséget szenvedő KTE magyarja, Wittmann Krisztián 21 ponttal (3/10 kettes, 4/10 hármas, 3/3 büntető), 3 lepattanóval (2 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzéssel, 3 gólpasszal, 3 kiharcolt faulttal, és ugyanennyi eladott labdával zárt a 35 perce alatt. Ez ugyanúgy 16 VAL-t ért, mint az ellenfélnél Ruják András 14 pontja (4/7 dupla, 2/4 tripla), 2 védekező-lepattanója, 1 labdaszerzése, 4 gólpassza, 2 kiharcolt faultja, 1 blokkja és 3 eladott labdája. Utóbbi játékosnak 31 perc jutott.

Rujákék legyőzték a KTE-t. Fotó: hunbasket.hu

A magyar válogatott Anthony Darrin Govens dupla-duplával segítette a Szegedet az OSE ellen: 19 pontjához (1/4 dupla, 5/6 tripla, 2/2 büntető) 10 gólpassz társult. Volt még 1 védekező-lepattanója, 3 kiharcolt faultja és 2 eladott labdája, így 34 perc alatt 27 VAL-ig jutott.

A ZTE vendégeként nyert az Alba, Lukács Norbert pedig 20 VAL-lal segítette győztes csapatát. A 15 pont (3/4 dupla, 2/3 tripla, 3/4 büntető), 2 lepattanó (1 védekező + 1 támadó), 3-3 labdaszerzés és kiharcolt fault, illetve 1-1 blokk és eladott labda 29 perc alatt került a neve mellé.

Az Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (68-77) találkozó zárta a fordulót, s két játékost is adott a forduló magyar csapatába. A vesztes félt Eilingsfeld János képviseli, aki 12 pontos (3/5 kettes, 2/3 hármas), 5 lepattanós (3 védekező + 2 támadó), 1 gólpasszos, 1 kiharcolt faultos teljesítménnyel ért el 16 VAL-t 24 perc alatt.

A győztes szombathelyieknél Keller Ákos dupla-dupláig jutott: 16 pont (7/10 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 12 lepattanó (4 védekező + 8 támadó), amihez jött még 2 labdaszerzés, 1 gólpassz, 3 kiharcolt fault és 1 blokk. Összesen 28 percet töltött a pályán, teljesítménye 31 VAL.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu