A 19. forduló csapata

Thompson nyomába sem értek a többiek.

:

:

Szombaton zárult a bajnokság alapszakaszának 19. fordulója, így ismét összeszedtük posztok és VAL-értékek alapján a legjobb egyéni teljesítményeket.

Kétség sem fért hozzá, hogy a kört záró Sopron–PVSK találkozó legjobbja, James Bernard Thompson lesz a forduló MVP-je: 45 VAL-os teljesítményét 16 egységgel lemaradva követik a holtversenyben második helyet elfoglaló riválisok.

A forduló csapata:

Turner (1)/Govens (2) – Thompson (1) – Brown (1) – Hines (1) – Brkics (1)

Nem tudta túlságosan megnehezíteni az Alba Fehérvár dolgát a Jászberényi KSE. A székesfehérvári sikerhez Frank Rahim Turner 15 ponttal (5/6 dupla, 1/2 tripla, 2/2 büntető) járult hozzá. Saját palánkja alatt gyűjtött lepattanókat (6), s további 2 labdaszerzés, 7 gólpassz, 3 kiharcolt fault és 2 eladott labda is a neve mellé került – 29 VAL 34 perc alatt. Szintén 29 VAL-t szállított a Kaposvári KK-t legyőző Naturtex-SZTE-Szedeákban a magyar válogatott Anthony Darrin Govens, akinek 28 perc alatt teljesített mutatói: 19 pont (2/2 dupla, 5/7 tripla), 3 lepattanó (mindegyik védekező), 3 labdaszerzés, 4 gólpassz, 3 kiharcolt fault és 1 eladott labda.

Magasan a forduló legjobb egyéni teljesítményével rukkolt elő James Bernard Thompson. A Sopron KC légiósa a Pécsi VSK-VEOLIA elleni győzelem alkalmával 39 perc alatt 45 VAL-ig jutott. A 29 pont (5/6 dupla, 4/8 tripla, 7/8 büntető) és 10 lepattanó (9 védekező + 1 támadó) dupla-duplát jelent, valamint volt még 5 gólpassza, 3 labdaszerzése, 6 kiharcolt faultja, 1 blokkja és 3 eladott labdája is.

Zachary Garrett Brown is a Szedeák erőssége volt a KKK ellen: 21 pont (5/8 kettes, 1/4 hármas, 8/8 büntető), 3 lepattanó (2 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzés, 2 gólpassz, 7 kiharcolt fault, illetve 1 blokk került a neve mellé, ami szintén 29 VAL-t ért.

Magabiztos volt a Szedeák. Fotó: Török János/hunbasket.hu

Négy játékos is 29 VAL-lal került be a forduló csapatába: a negyedik a DEAC-os Shaquille Savan Hines lett. Az OSE Lions elleni idegenbeli sikerből 18 ponttal (7/9 dupla, 1/3 tripla, 1/1 büntető) vette ki a részét, amihez 26 percre volt szüksége. További 7 lepattanót (4 védekező + 3 támadó), 2 labdaszerzést, 2 gólpasszt és 4 kiharcolt faultot köszönhetett neki a csapat.

Kikapott a PVSK a Soprontól, azonban a vesztes fél is ad egy játékost a legjobbak közé: a 17 pontos (8/14 dupla, 1/3 büntető) és 11 lepattanós (8 védekező + 3 támadó) Veljko Brkics dupla-duplával zárta a játéknapot. További 2 labdaszerzése, 1 gólpassza, 3-3 blokkja és kiharcolt faultja, illetve 2 eladott labdája volt, így 28 perc alatt 27 VAL-t ért el.

A forduló magyar csapata:

Govens (2) – Somogyi (2) – Perl (2) – Eilingsfeld (2) – Karahodzsics (1)/Keller Á. (1)

Anthony Darrin Govens teljesítményéről már fentebb írtunk.

Egy gólpassz (9) híján Somogyi Ádám is dupla-duplát jegyzett a DEAC-ban, akinek 12 pontja (3/7 dupla, 2/4 tripla) is kellett a végig magabiztos vezetéshez. További mérlege 6 lepattanó (5 védekező + 1 támadó), 1-1 kiharcolt fault és labdaszerzés, illetve 3 eladott labda – 27 perc játékkal 20 VAL.

Szomszédvári rangadót nyert a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Zalakerámia ZTE KK ellen. Perl Zoltán a padról segítette 15 ponttal (3/4 dupla, 1/2 tripla, 6/7 büntető) a győztes csapatot. A 26 játszott percbe még belefért 4 lepattanó (2 védekező + 2 támadó), 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault és 2 eladott labda, ami 23 VAL-nak felel meg.

Perl ismét bekerült a magyar csapatba. Fotó: hunbasket.hu

Egylabdás győzelemmel őrizte meg hazai veretlenségét az Atomerőmű SE az Egis Körmend ellen. Eilingsfeld János 8 pontja (3/5 kettes, 0/1 hármas, 2/2 büntető), 7 lepattanója (4 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzése és 3 kiharcolt faultja, valamint 1 blokkja is segítette a csapatot – 28 perc alatt 17 VAL-t ér ez a teljesítmény.

Két magyar válogatott center, Kemal Karahodzsics és Keller Ákos zárja a sort – 21-21 VAL-lal. Előbbi a Szolnoki Olajbányászt legyőző Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet segítette 26 perc alatt 14 ponttal (7/11 dupla, 0/2 büntető), 7 lepattanóval (3 védekező + 4 támadó), 1 gólpasszal, 4 kiharcolt faulttal és 1 blokkal. Keller a falcós bemutatkozó meccsén egyetlen dobást rontott – 5/5 dupla, 3/4 büntető = 13 pont –, szedett 3 lepattanót (2 védekező + 1 támadó), kiharcolt 3 faultot, kiosztott 2 blokkot, illetve 1 labdaszerzése is volt csereként, 18 perc alatt.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu