Kedd este zárult a férfi A-csoport 19. fordulója, így ismét összeállítottuk a forduló legjobb csapatait a VAL-értékek és posztok alapján.

A játéknap legjobb egyéni teljesítményét a szolnoki Andre Jones szállította, egyedüliként lépte át a negyven VAL-os határt, de több riválisa is meg tudta közelíteni ezt az értéket, főleg a magasemberek „tolongtak” a forduló csapataiba kerülésért.

A forduló csapata:

E. G. Washington (3) – Jones (3) – Williams (4) – Taylor (1) – Cakarun (2).

Ismét az OSE Lions légiósával, Eric Gerard Washingtonnal kezdődik a legjobb ötös: 26 pont (5/6 dupla, 4/8 tripla, 4/4 büntető) és 33 VAL fűződik a nevéhez. A Sopron elleni győzelemhez további 6 lepattanót, 3 szerzett labdát, 5 eladott labdát, 2 kiharcolt faultot és 6 gólpasszt tudott hozzátenni a 29 pályán töltött perc során.

A Sopron sem tudta tartani Washingtont. Fotó: hunbasket.hu

A kaposvári győzelem mellett a forduló legjobb egyéni teljesítményét is ünnepelhette a Szolnoki Olajbányász KK légiósa, Andre Jones: 42 VAL-lal lett a játéknap legjobbja. A 28 pontját javarészt a vonalon túlról szerezte (2/3 dupla, 8/8 tripla), ehhez tett hozzá 6-6 lepattanót és gólpasszt, szerzett 2, eladott 3 labdát, kiharcolt 3 faultot, és 1 blokkja is volt a 36 perc alatt.

Dirk Stethan Williams Jr a Zalakerámia ZTE KK ASE elleni sikeréhez tett hozzá 30 pontot (4/6 kettes, 6/7 hármas, 4/5 büntető). A 6 lepattanó, 1-1 szerzett- és eladott labda, 2 kiharcolt fault, 4 gólpassz és 1 blokk összesen 39 VAL-t ért a 34 játékperc alatt.

Travis Taylor dupla-duplája is kellett az Egis Körmend szegedi győzelméhez: 25 ponttal (12/19 dupla, 1/2 büntető) és 13 lepattanóval jött össze a 39 VAL-os teljesítmény. Ezt még 2 szerzett-, 1 eladott labdával, 6 kiharcolt faulttal és 1-1 gólpasszal, illetve blokkal egészítette ki a 38 perce alatt.

Erős fordulót zártak a magasemberek, a szintén szolnoki Marjan Cakarun is 24 pontot (10/13 kettes, 0/1 hármas, 4/5 büntető), 9 lepattanót, 5 kiharcolt faultot, 4 gólpasszt, 1-1 szerzett- és eladott labdát, illetve blokkot jegyzett 32 perc alatt, így 38 VAL-lal segítette csapatát.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (11) – Markovics (6)/Ferencz (2) – Kovács Ád. (1) – Szabó Zs. (6) – Karahodzsics (9).

Wittmann Krisztián ezúttal is elérte a 20 VAL-os határt – éppen ennyivel zárt a KTE-Duna Aszfalt játékosa a Jászberény ellen –, ami 18 pontból (6/10 kettes, 2/5 hármas), 4 gólpasszból, 3-3 lepattanóból és kiharcolt faultból, 2 eladott labdából és 1 labdaszerzésből állt össze a 36 perc alatt.

Egyaránt 19 VAL-t hozott a körmendi Ferencz Csaba és az Alba Fehérvárt erősítő Luka Markovics. Utóbbi a Falco elleni vesztes meccsen 15 pontig (5/8 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető), 7 lepattanóig, 1 szerzett labdáig és 2 kiharcolt faultig jutott 31 perc alatt. Ferencz mind a 15 pontját a vonalon túlról szerezte (5/6 tripla), ehhez jött még 3 lepattanó, 1-1 kiharcolt fault és gólpassz – mindez 30 perc alatt.

Szoros vereséggel, de 21 VAL-os mutatóval tért vissza a Naturtex-SZTE-Szedeákhoz Kovács Ádám. Első mérkőzésén rögtön 40 percet kapott a Körmend ellen, amit 9 ponttal (4/6 kettes, 0/2 hármas, 1/5 büntető), 6 lepattanóval, 2-2 szerzett- és eladott labdával, 10 kiharcolt faulttal és 4 gólpasszal hálált meg.

Kovács Ádám a forduló negyedik legjobb magyar teljesítményével tért vissza az élvonalba. Fotó: hunbasket.hu/Karnok Csaba (KC) Délmagyarország (DM)

Említettük, a ZTE nagy győzelmet aratott az ASE ellen. Ehhez a padról is jött komoly segítség: Szabó Zsolt csereként, alig 21 perc alatt 17 pontos (3/4 dupla, 3/3 tripla, 2/2 büntető), 23 VAL-os teljesítményt mutatott be. Pontjait 4 lepattanóval, 1-1 szerzett- és eladott labdával, 1 kiharcolt faulttal és 2 assziszttal egészítette ki.

Kemal Karahodzsics alig maradt le a legjobb ötösről, 36 VAL-lal zárt. A KTE válogatott centere 16 ponttal (6/10 dupla, 4/8 büntető) és 15 lepattanóval jegyzett dupla-duplát a JKSE ellen. A 35 perce alatt volt még 7 kiharcolt faultja, 3 gólpassza és 2 blokkja is.

Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.

Kiemelt kép: hunbasket.hu