A 17. forduló csapata

Taylor kirobbanthatatlan, már az MVP-cím is az övé.

:

:

Szerdán a 6. forduló mellett a 17. kör is zárult, így utóbbi fordulóból is összegyűjtöttük posztok és VAL-értékek alapján a legjobb egyéni teljesítményeket.

Az Egis Körmendet erősítő Travis T. Taylor négyből három forduló ötösében kapott eddig helyet, ráadásul az előző évet záró, Alba Fehérvár elleni találkozón nyújtott 44 VAL-os teljesítményével immár a forduló legjobb játékosa-címet is bezsebelte.

A forduló csapata:

R. L. Curry (1) – Govens (1) – Rivers (1) – Subotic (2) – Taylor (3)

Az Alba Fehérvár öt ponttal maradt el az Egis Körmend vendégeként: Ronald Lee Curry Jr. 22 ponttal (6/9 dupla, 3/5 tripla, 1/2 büntető) igyekezett segíteni az övéit. Az Alba légiósa 6 lepattanót (5 védekező + 1 támadó), 3 gólpasszt, 5 kiharcolt faultot és 2 eladott labdát is betett a közösbe, így 34 perc alatt 28 VAL-lal zárt.

Nagy sorozatot futott a Naturtex-SZTE-Szedeák, mely a Sopron KC vendégeként is nyerni tudott. A sikerhez a magyar válogatott Anthony Darrin Govens 28 pontot (7/8 dupla, 3/5 tripla, 5/7 büntető) tett hozzá, a további 7 lepattanó (6 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzés, 3 gólpassz, 6 kiharcolt fault, illetve 5 eladott labda pedig így összesen 35 VAL-t ért 38 játszott perc során.

Govens is megérkezett a forduló legjobbjai közé. Fotó: hunbasket.hu

A Kaposvári KK és a 32 pontos (6/7 dupla, 6/7 tripla, 2/4 büntető) Demetre Earl Rivers a Jászberényi KSE-t szórta meg. Rivers a játéknap második legjobb egyéni mutatójával, 41 VAL-lal zárta az év utolsó meccsét: volt még 6 lepattanója (mindegyik védekező), 2 labdaszerzése, 3 gólpassza és 2 kiharcolt faultja – ehhez 37 percet kapott a parketten.

A Szolnoki Olajbányász idegenben kapta el a Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyt, amihez Bojan Subotic egy lepattanó híján (9 – 5 védekező + 4 támadó) dupla-duplával járult hozzá. A 16 pontja (5/6 kettes, 1/3 hármas, 3/3 büntető), 1 labdaszerzése, 1 gólpassza és 7 kiharcolt faultja, valamint 1 eladott labdája így is remek teljesítmény: 30 VAL 26 perc alatt.

Ahogy azt már beharangoztuk, az Egis Körmendben játszó Travis T. Taylornak ezúttal sem volt ellenfele: újabb dupla-dupla, 22 pont (8/11 dupla, 6/9 büntető) és 14 lepattanó (8 védekező + 6 támadó) volt az Alba elleni mutatója. A 3-3 labdaszerzés és gólpassz, valamint a 7 kiharcolt fault és 1 blokk összesen 44 VAL-t tesz ki, ami a forduló legjobb mutatója – ehhez 34 percet kellett a pályán töltenie.

A forduló magyar csapata:

Krnjajski (1) – Govens (1) – Perl (1) – Eilingsfeld (1) – Tóth Á. (2)

A kaposvári sikerből Krnjajski Boris is hasznos játékkal vette ki a részét: 8 pont (1/3 kettes, 2/3 hármas), 9 lepattanó (mindegyik a saját palánk alatt), 1 labdaszerzés és 3 gólpassz került a statisztikai mutatói közé, ami 18 VAL-nak felel meg – ehhez 30 percet kapott a 101-67-re megnyert találkozón.

Anthony Darrin Govens teljesítményéről már fentebb írtunk.

Perl Zoltán nem ünnepelhetett, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kikapott a Szolnoki Olajbányásztól. A válogatott játékos 32 percet kapott a rangadón, a lehetőséggel pedig élt is: 26 pont (10/15 dupla, 0/3 tripla, 6/6 büntető), 5 lepattanó (3 védekező + 2 támadó), 2 labdaszerzés, 1 gólpassz, 5 kiharcolt fault és 3 eladott labda szerepelt a neve mellett, ami így összesen 28 VAL-t ért.

Perléken kifogott az Olaj. Fotó: hunbasket.hu

Az Atomerőmű SE nyerte a Zalakerámia ZTE KK elleni találkozót, melyen Eilingsfeld János is közel járt a dupla-duplához, de egy lepattanó (9 – 7 védekező + 2 támadó) neki is hiányzott hozzá. Mérlege 30 perc alatt 10 pont (5/7 dupla), 2 gólpassz, 2 kiharcolt fault, ami 21 VAL-nak felel meg.

A DEAC egy nem túl pontgazdag meccsen verte a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet, amihez Tóth Ádám 13 pontot (4/6 kettes, 5/7 büntető) adott. A 26 perc alatt gyűjtött 7 lepattanó (6 védekező + 1 támadó), kiharcolt 6 fault, kiosztott 2 blokk és 1 gólpassz, illetve 1 eladott labda 24 VAL-t ért a végelszámolásnál – 26 percet játszott.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu