A 14. forduló csapata

A ZTE két játékost adott, és az MVP is Zalából érkezik.

:

:

A szerdai Egis Körmend – DEAC bajnokival zárult az év első teljes fordulója, így 2019-ben először jelentkezünk a VAL-értékek alapján összeállított forduló csapatával.

A 14. forduló csapata:

Ware (3) – Green (1) – Clark (2) – Hammonds (1) – Agafonov (3)

Dustin Ware lett a forduló irányítója, egyben a 14. játéknap MVP-je is. A ZTE egyese 24 pontot vállalt a KTE elleni vereség alkalmával – 4/9-es dupla- és triplamutatóval, illetve 4/6-tal dobta a büntetőit. Egy gólpassz híján (9) meglett a dupla-dupla, kiharcolt 8 faultot, szedett 5 lepattanót, szerzett 2 labdát; negatív oldalon 1 eladott labda szerepelt a 12 elrontott dobás mellett. Összesen 35 VAL 34 perc alatt.

Elsőként került a forduló csapatába a kecskeméti Juan’Ya Green, aki az imént említett ZTE elleni mérkőzésen remekelt. Játszott 34 percet, dobott 21 pontot – 32-es VAL-ja 8/10 duplából, 1 elrontott triplából, 5/6 büntetőből, 2 lepattanóból, 4 szerzett labdából, 1 eladott labdából, 6 kiharcolt faultból, 3 gólpasszból és 1 blokkból állt össze.

Green is bekerült a forduló ötösébe (fotó: Réti Attila)

Hosszabbításban úszott el a Kaposvár elleni meccs a TF számára – ez legkevésbé Donte Clarkon múlt. A fővárosiak légiósa 26 ponttal terhelte meg a somogyiak gyűrűjét: 6/15 kettesből, 2/4 hármasból és 8/9 büntetőből jött ez össze. Volt 8-8 lepattanója és kiharcolt faultja, kiosztott 5 gólpasszt, szerzett 2 labdát, míg VAL-mutatóját – ami 33 lett – a 45 perce alatt 4 eladott labda rontotta le (a rossz dobásokon túl).

A körmendi Leyton Hammonds volt a DEAC elleni, fordulót lezáró bajnoki legeredményesebbje. Pontokból 21-ig jutott (8/11 dupla, 1/5 tripla, 2/2 büntető) + 6 lepattanó + 2 szerzett labda + 1 gólpassz + 2 kiharcolt fault + 1 blokk – 1 eladott labda – 7 rossz dobás = 25 VAL, 31 perc alatt.

A ZTE magasembere, Andrij Agafonov kereken 20 pontot jegyzett. Közelről 50%-kal dobott (5/10), jobb hatékonysággal célzott a büntetővonalról (10/14), és 1 elrontott triplát is feljegyeztek neki. Pozitív oldalra került még 6 lepattanó, 4 gólpassz, 8 kiharcolt fault és 1 blokk, míg 3 eladott labdával „rontotta” 26 VAL-ig a 34 perc alatt mutatott teljesítményét.

A 14. forduló magyar csapata:

Pongó (5) – Németh Á. (1) – Vojvoda (10) – Hendlein (7) – Lóránt P. (3)

Jó teljesítményt hoztak a magyarok, ezt igazolja, hogy a 14 pontos, 17 VAL-os Pongó Máténál lehetett meghúzni a vonalat a VAL-értékek alapján (a csapatba kerülésnél – nála több honfitársunk is jobb VAL-lal zárt, de „már foglalt” posztokon). Pongó az Alba elleni 35 perce alatt hozta össze a fenti mutatót, ami a pontszám mellett 4 lepattanóból, 4 kiharcolt faultból, 4 gólpasszból, 2 labdaszerzésből és 4 eladott labdából jött össze (mínusz 7 elrontott dobás – 3/5 dupla, 2/4 tripla, 2/5 büntető).

Ismét Pongó Máté lett a legjobb magyar 1-es (fotó: hunbasket.hu)

Az Egis Körmend adja a forduló magyar kettesét: Németh Ákos a padról beszállva élt a lehetőséggel a DEAC elleni 113-82-es siker alkalmával. A 20 éves játékos szinte hibátlanul dobott (5/6 dupla, 2/2 tripla = 16 pont), mellette 5 lepattanót, 1-1 szerzett- és eladott labdát, 1 kiharcolt faultot és 4 gólpasszt jegyzett a mindössze 17 perce alatt – 25 VAL!

Vojvoda Dávid újfent bekerült a forduló magyar csapatába, ismét a legjobb magyar teljesítménnyel. A Szolnok ezúttal megizzadt a Szedeák ellen, a magyar válogatott kiválósága azonban a döntő pillanatokban rendre vállára vette az együttest. Jegyzett 23 pontot – 5/10 dupla, 2/6 tripla, 7/7 büntető –, 8 lepattanóért harcolt meg sikerrel, kiharcolt 5 faultot, volt 3 gólpassza és 1 blokkja is. A 3 eladott labdával végül 28 VAL-t jegyzett 33 perc alatt.

A Kaposvári KK Hendlein Rolandot delegálta a magyar csapatba, 10 ponttal és 24 VAL-lal – 45 percet kapott a hosszabbításos TF elleni siker alkalmával. Közelről jegyezte pontjait (5/7 dupla, 0/2 tripla), 11 lepattanóval pedig a dupla-dupla is meglett. Volt még 5 gólpassza, 1 szerzett labdája és 1 kiharcolt faultja is – csak a 4 rontott dobás került a negatív oldalra, eladott labdája nem volt.

Lóránt Péternek kevésbé lesz szép emlék a pécsi túra: csak egy hajrábeli egyenlítésre volt jó az Alba a PVSK vendégeként, és gyakorlatilag végig futva az eredmény után vesztesen térhetett haza. Nem Lóránton múlt a meccs: 13 pontot tett be a közösbe (3/6 dupla, 0/3 tripla, 7/8 büntető), egy lepattanóra (9) volt ő is a dupla-duplától. Kiharcolt 5 faultot, kiosztott 2-2 gólpasszt és blokkot, szerzett 1 labdát, illetve eladott 2-t – 29 perc alatt 23 VAL.

Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel a forduló csapatában.

Kiemelt kép: hunbasket.hu