A 14. forduló csapata

Huszonnégy perc alatt jött a szombathelyi tripla-dupla, de az MVP Govens lett.

:

:

Szerda este ismét két forduló lett teljes a férfi élvonalban, így most is összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a forduló csapatát – először a 14. kör legjobbjait vettük sorba.

Egy tripla-duplát is hozott ez a kör, de a játéknap legjobb játékosa „csak” pontokból ért el kétszámjegyűt: Anthony Darrin Govens szintén közel volt a tripla-duplához, a 42 VAL azonban így is elég volt a forduló legjobb egyéni teljesítményéhez.

A forduló csapata:

Váradi (3)/Washington (1) – Govens (8) – Brown (3) – Szabó Zs. (1) – Cakarun (1)

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely magabiztosan verte a Jászberényi KSE-t, a sárga-feketéknél pedig Váradi Benedek 10 pontos (4/7 dupla, 2/5 büntető), 12 lepattanós (10 védekező + 2 támadó), 11 gólpasszos tripla-duplát jegyzett. Ehhez tett még hozzá 1 labdaszerzést és 5 kiharcolt faultot, illetve eladott 1 labdát, így 24 perc alatt 32 VAL-ig jutott. Szintén 32 VAL-ig jutott a fordulót záró Sopron KC – OSE Lions (85-83) hosszabbításos meccsen a vendégektől Eric Gerard Washington: 26 pontja (3/8 dupla, 4/7 tripla, 8/8 büntető), 5 lepattanója (4 védekező + 1 támadó), 5 gólpassza, 8 kiharcolt faultja és 4 eladott labdája 35 perc alatt került a neve mellé.

Váradi Benedek tripla-duplával jelentkezett. Fotó: hunbasket.hu

A játéknap legjobb teljesítményével rukkolt elő az Egis Körmendet újfent legyőző Naturtex-SZTE-Szedeák játékosa, Anthony Darrin Govens. Dobott 23 pontot (4/6 dupla, 3/5 tripla, 6/7 büntető), szedett 7 védekező-lepattanót, volt 3 labdaszerzése, 8 gólpassza, 7 kiharcolt faultja és 1 eladott labdája, ami így 40 perc alatt 42 VAL-t ért.

Govens mellett a csapattárs Zachary Garrett Brown is remekelt, 27 ponttal (9/11 dupla, 2/7 tripla, 3/5 büntető), 3-3 támadó-lepattanóval és labdaszerzéssel, 1 gólpasszal, 5 kiharcolt faulttal, 1 blokkal és 1 eladott labdával 30 VAL-ig jutott – 36 percet játszott.

A Zalakerámia ZTE KK a Pécsi VSK-VEOLIA-t verte, köszönhetően például Szabó Zsolt 22 pontjának (4/6 dupla, 4/6 tripla, 2/2 büntető). Közel volt a dupla-dupla, 9 lepattanó (7 védekező + 2 támadó) kötött ki nála; 1 kiharcolt faultja is volt, így 28 VAL a mérlege 21 perc alatt.

Szabó Zsolt a padról szállt be remekül. Fotó: Bálizs Zsuzsa

Marjan Cakarun 24 pontja (9/14 dupla, 6/9 büntető) is kellett a Szolnoki Olajbányásznak az Alba Fehérvár legyőzéséhez. Szabóhoz hasonlóan 9 lepattanóval (6 védekező + 3 támadó) nagyon közel járt a dupla-duplához, s végül további 3 labdaszerzéssel, 2 gólpasszal, 6 kiharcolt faulttal, 2 blokkal, valamint 4 eladott labdával egészítette ki mutatóit, ami így 35 perc alatt 34 VAL-t ért.

A forduló magyar csapata:

Váradi (4) – Govens (11) – Mócsán (1) – Szabó Zs. (1) – Tóth Á. (7)

Váradi Benedek és Anthony Darrin Govens teljesítményéről már írtunk.

Ahogy szóba került, az Egis Körmend kikapott Szegeden. Nem tudott segíteni csapatán Mócsán Bálint sem, aki 21 percet játszva ért el 23 VAL-t: 16 pont (5/7 dupla, 6/6 büntető), 2 lepattanó (1 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzés, 1 gólpassz, 5 kiharcolt fault és 1 eladott labda kellett ehhez.

Szabó Zsolt mutatóit már fentebb részleteztük.

A DEAC-nak sem jött össze a győzelem az Atomerőmű SE otthonában. A vendégeket Tóth Ádám 14 ponttal (5/6 dupla, 1/1 tripla, 1/3 büntető), 4 lepattanóval (3 védekező + 1 támadó), 1 gólpasszal és 3 kiharcolt faulttal segítette, s volt még 2 eladott labdája is – 24 perc, 17 VAL.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: Karnok Csaba/Délmagyarország/hunbasket.hu