A 14. forduló csapata

Hiába inzultálták, ez sem fogta meg a kecskeméti MVP-t. Tarolt a KTE–Paks.

:

:

A 14. forduló mérkőzéseit is maga mögött hagyta az A-csoport teljes mezőnye, így ismét jelentkezünk a VAL-értékek és posztok alapján összeállított forduló csapataival.

A legjobb ötösben három játékossal képviselteti magát a KTE–ASE összecsapás: a győztes vendégek két játékossal „neveztek”, de a forduló legjobb teljesítménye a kecskeméti Marko Djeraszimovicsé, aki még a bekiabálások ellenére is 41 VAL-t teljesített.

A forduló csapata:

Turner (1) – Faust (2) – Djeraszimovics (3) – Jogéla (1) – Lóránt P. (3).

Először került be a legjobbak közé az Egis Körmend nagy fordításában 30 ponttal (8/11 kettes, 2/4 hármas, 8/9 büntető) segédkező Frank Rahim Turner. Összesen 38 VAL-ig jutott 35 perc alatt: volt 3 lepattanója, 1-1 szerzett- és eladott labdája, 9 kiharcolt faultja és 2 gólpassza az OSE elleni meccsen.

Kecskeméten nyert az Atomerőmű SE egy 204 pontot hozó találkozón. A vendégek 105 egységéből Nicholas David Jordan Faust 21-et (3/6 dupla, 4/8 tripla, 3/3 büntető) vállalt magára, szedett 5 pattanót, szerzett 1 labdát, kiharcolt 4 faultot, és a 6 gólpassz plusz 1 blokk is növelte összindexét, ami végül 31 VAL-ra jött ki 31 perc alatt.

Marko Djeraszimovics annak ellenére hozta a forduló legjobb egyéni teljesítményét, hogy az ASE-kispadtól is kapott hideget-meleget. A KTE-Duna Aszfalt végül veszített, de ez aligha a 41 VAL-os légióson múlt, aki 34 ponttal (5/9 dupla, 6/7 tripla, 6/8 büntető), 6 lepattanóval, 3 szerzett-, 2 eladott labdával, 6 kiharcolt faulttal és 1 gólpasszal zárt a 38 perce során.

Úgy győzte le a Sopron KC a Jászberényt, hogy a padról érkezett a legeredményesebb játékosa: Tauras Jogéla 23 pontot (7/10 dupla, 1/3 tripla, 6/7 büntető) és 32 VAL-t tett a közösbe 22 perc során. Egy lepattanó híján (9) dupla-duplát hozott, 3 eladott labdáját 3 szerzettel pótolta, kiharcolt 5 faultot és adott 1 gólpasszt is.

Lóránt a forduló legjobb magyar teljesítményét hozta. Fotó: hunbasket.hu

Az imént említett Atomerőmű SE-győzelem egyik főszereplője Lóránt Péter volt, aki ezúttal 26 pontos (12/14 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető) teljesítménnyel rukkolt elő. A 34 VAL a legjobb magyar mutató ebben a fordulóban – 8 lepattanó, 2 szerzett-, 3 eladott labda, 2 kiharcolt fault és 3 gólpassz állt még a neve mellett 35 perc játék után.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (7) – Perl (8) – Brbaklics (2)/Markovics (3) – Hendlein (3) – Lóránt P. (6).

A KTE-s Wittmann Krisztián is közel járt a dupla-duplához: 18 pontjához (3/6 kettes, 4/9 hármas) 9 gólpassz is társult. Volt még 3 lepattanója, 2 eladott labdája, 2 kiharcolt faultja, így 22 VAL-lal zárt a 37 perc során.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely játékosa, Perl Zoltán ismét bekerült a magyar ötösbe, ezúttal 24 VAL-lal. Dobott 19 pontot (3/9 dupla, 1/3 tripla, 10/12 büntető), ehhez jött még 6-6 lepattanó és kiharcolt fault, 3 gólpassz és 1 blokk – 25 percet játszott a ZTE elleni szomszédvári derbin.

A JP Auto-Jászberényi KSE a Sopron vendégeként is alulmaradt, de Aleksza Brbaklics a 12 pontjával (1/1 dupla, 1/2 tripla, 7/8 büntető) és 19 VAL-jával bekerült a magyar ötösbe – ehhez 5 lepattanóra, 1 szerzett-, 2 eladott labdára és 5 kiharcolt faultra is szüksége volt a 21 játékperce alatt. Szintén 19 VAL szerepelt a Szolnok elleni egylabdás győzelem során 14 pontig (4/7 kettes, 0/2 hármas, 6/6 büntető) jutó Luka Markovics (Alba Fehérvár) neve mellett. Lepattanóból 6, eladott labdából 2, asszisztból 2, kiharcolt faultból pedig 4 került a statisztikai lapjára a 25 parketten töltött perc alatt.

A Kaposvári KK otthon kapott ki a DEAC-tól, pedig a forduló második legjobb magyar teljesítményét adta: Hendlein Roland 17 ponttal (3/4 kettes, 3/3 hármas, 2/3 büntető) és 30 VAL-lal meccselt. A pozitív oldalra került még 8 lepattanó, 1 szerzett labda, 3 kiharcolt fault és 5 gólpassz is, míg némileg rontott az összmutatón a 2 eladott labda – mindez fél óra alatt.

Lóránt Péter teljesítményéről már írtunk.