:
:
A 13. fordulót zárták a férfi A-csoportos csapatok a karácsonyi hétvége előtt, így ezúttal is összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a forduló csapatait.
A kör legjobb játékosát a csütörtök esti mérkőzés adta: a DEAC-os Djordje Drenovac 42 VAL-lal lett a játéknap legjobbja.
A forduló csapata:
Edwin (4) – Rakicsevics (2) – Drenovac (3) – Smith (2) – Subotic (3)
Egyetlen lepattanó hiányzott Deon Javern Edwinnek a tripla-duplához: az Atomerőmű SE légiósa 18 pontot (7/8 dupla, 1/3 tripla, 1/1 büntető), 9 védekező-lepattanót, 1 labdaszerzést, 11 gólpasszt, 4 kiharcolt faultot és 6 eladott labdát jegyzett az Egis Körmend elleni győzelem során. Ez a dupla-dupla 34 VAL-t ért 38 perc alatt.
A Zalakerámia ZTE KK magabiztos győzelmet aratott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét otthonában, amihez Petar Rakicsevics 24 pontot (5/5 dupla, 3/9 tripla, 5/5 büntető), 6 védőlepattanót, 3 labdaszerzést, 5 gólpasszt, 4 kiharcolt faultot és 1 eladott labdát tett hozzá – 29 percet játszott, 35 VAL-ig jutott.
Djordje Drenovac és a DEAC vereséget szenvedett a Kometa Kaposvári KK otthonában. A légiós így is a forduló legjobb egyéni teljesítményét hozta: 28 pont (7/9 dupla, 1/4 tripla, 11/12 büntető), 8 lepattanó (6 védekező + 2 támadó), 2 labdaszerzés, 3 gólpassz, 10 kiharcolt fault, 3 eladott labda volt a mutatója; 40 játszott perc = 42 VAL.
A szintén zalaegerszegi Mitchell Daniel Smith is bekerült a forduló ötösébe. Ő 23 ponttal (6/6 dupla, 1/1 tripla, 8/8 büntető), 8 lepattanóval (5 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzéssel, 1 gólpasszal, illetve 4 kiharcolt faulttal segítette csapatát 24 perc alatt – 37 VAL.
Bojan Subotic a Szolnoki Olajbányászt segítette győzelemhez 31 percnyi játékkal: a Budapesti Honvéd SE elleni győzelemből vette ki a részét 19 ponttal (2/4 dupla, 2/7 tripla, 9/10 büntető), 9 védőlepattanóval, 2 labdaszerzéssel, 2 gólpasszal, valamint 7 kiharcolt faulttal. Összesen 31 VAL-t teljesített.
A forduló magyar csapata:
Wittmann (1) – Perl (5) – Mócsán (5) – Bognár K. (8) – Karahodzsics (4)
A kecskemétieknél Wittmann Krisztián 20 VAL-ig jutott a ZTE elleni vereség alkalmával: 30 perc alatt 13 pontot (2/2 dupla, 3/4 tripla), 1 támadó-lepattanót, 2 labdaszerzést, 2 gólpasszt, illetve 3 kiharcolt faultot teljesített.
A falcós Perl Zoltán az Alba ellen is csapata egyik legjobbja volt: 20 pont (6/10 dupla, 0/1 tripla, 8/8 büntető), 2 védőpattanó, 3 labdaszerzés, 7 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 1 eladott labda került a statisztikai lapjára – 28 perc alatt jutott 31 VAL-ig.
Mócsán Bálint ezúttal nem ünnepelhetett a DEAC-cal, de egyéni mutatóira nem lehetett panasz: 22 pont (4/9 dupla, 3/10 tripla, 5/7 büntető), 6 lepattanó (5 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzés, 2 gólpassz, 5 kiharcolt fault a mérlege, vagyis 23 VAL – 35 percet játszott.
A Naturtex-SZTE-Szedeák most az MVM-OSE Lions otthonában kapott ki. A vesztes csapatban Bognár Kristóf ismét dupla-dupláig jutott: 27 percnyi játékkal ért el 12 pontot (5/8 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 13 lepattanót (8 védekező + 5 támadó), 1 gólpasszt, 2 kiharcolt faultot, 1 blokkot, 3 eladott labdát – 22 VAL.
A kecskemétiek centere, Kemal Karahodzsics is átlépte a húszas VAL-határt: 15 pontot (5/6 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető), 4 védekező-lepattanót, 1 labdaszerzést, 3 gólpasszt és 1 kiharcolt faultot jegyzett a ZTE ellen. Játszott 22 percet, teljesített 23 VAL-t.
VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: hunbasket.hu



Vojciról és a Maestróról semmi?
Vojci ott ült a nézőtéren a Honvéd-Olaj meccsen,többed magával.
Már mindenhol megjelent, hogy felfüggesztette a FIBA a játékjogát, de a “legkomolyabb” szagportálnál ez nem hír