A 13. forduló csapata

Egyetlen VAL döntött, Thomas lett a kör legjobbja.

:

:

Szerda este a 13. forduló is teljessé vált, így ebből a körből is összeszedtük posztok és VAL-értékek alapján a legjobb egyéni teljesítményeket.

Nagy csata volt a forduló legjobb játékosának járó címért, melyet végül a kecskeméti Cleveland Joseph Thomas Jr. szerzett meg: a Szedeák elleni szoros vereség alkalmával 46 VAL-t ért el, ami eggyel jobb, mint az ellenfél vezére, Anthony Darrin Govens 45 VAL-os teljesítménye.

A forduló csapata:

Govens (6) – Thomas (3) – Brbaklics (2) – Jogéla (2) – Taylor (4)

Az említett találkozón Anthony Darrin Govens 36 pontig (10/12 dupla, 3/4 tripla, 7/9 büntető) jutott a Naturtex-SZTE-Szedeák színeiben, így győzték le a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet 99-95-re. További 3 lepattanó (mindhárom védekező), 6 gólpassz, 7 kiharcolt fault és 2 eladott labda volt a mérlege, így jött ki 37 perc alatt a 45 VAL.

A forduló legjobb játékosát adja a vereséget szenvedő KTE Cleveland Joseph Thomas Jr. személyében. A 26 pontot (8/12 dupla, 1/1 tripla, 7/7 büntető), 9 lepattanót (8 védekező + 1 támadó) és 8 gólpasszt jegyzett kosaras nagyon közel volt a tripla-duplához is, s végül további 2 labdaszerzéssel, 6 kiharcolt faulttal és 1 eladott labdával jutott el 46 VAL-ig – 34 játszott perc alatt.

Csapata pontjainak több mint harmadát jegyezve jutott 25 egységig (7/12 dupla, 2/4 tripla, 5/7 büntető) az OSE Lions ellen sima vereséget szenvedő Jászberényi KSE színeiben Aleksa Brbaklics. A 11 lepattanó (8 védekező + 3 támadó) dupla-duplát ért, ehhez jött még 7 kiharcolt fault, valamint 1-1 labdaszerzés és gólpassz – 33 perc alatt 36 VAL.

Brbaklics újra a legjobb ötösben. Fotó: hunbasket.hu

Az Egis Körmend vendégeként kapott ki a Sopron KC, de Jogéla Tauras így is ott lehet a legjobb ötösben. Összesen 37 VAL-ig jutott, ami 20 pontból (6/8 dupla, 0/1 tripla, 8/9 büntető), 6 védekező-lepattanóból, 4 labdaszerzésből, 1 gólpasszból, 9 kiharcolt faultból és 1 blokkból állt össze a 31 játszott perce során.

Imént került szóba a körmendi győzelem, amiből Travis T. Taylor kezdőként 19 ponttal (8/13 dupla, 3/7 büntető) vette ki a részét. Egy lepattanó hiányzott a dupla-duplához (8 védekező + 1 támadó), amihez hozzátett még 5-5 gólpasszt és kiharcolt faultot, 3 labdaszerzést, 1 blokkot, illetve 2 eladott labdát. Ez így 31 VAL, 31 perc alatt.

A forduló magyar csapata:

Govens (8) – Perl (7) – Brbaklics (5) – Eilingsfeld (8) – Tóth Á. (4)

Anthony Darrin Govens teljesítményéről már írtunk.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a DEAC-ot győzte le, Perl Zoltán pedig úgy lett a meccs legjobbja, hogy csereként jutott neki 22 perc. Ezalatt 20 pontot (7/13 kettes, 6/6 büntető), 4 lepattanót (3 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzést, 3 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot és 1 blokkot tett a közösbe, ami 30 VAL-lal egyenlő.

Perlt a DEAC sem tudta lelassítani. Fotó: hunbasket.hu

Aleksa Brbaklics teljesítményéről már fentebb beszámoltunk.

Magabiztos különbséggel verte az Alba Fehérvár az Atomerőmű SE-t, de a vesztes vendégek adnak játékost a forduló magyar ötösébe: Eilingsfeld János 27 VAL-lal került fel a listára. Közel volt a dupla-dupla – 19 pont (6/11 dupla, 1/1 tripla, 4/6 büntető), 9 lepattanó (5 védekező + 4 támadó) –, s még 1 labdaszerzés és 5 kiharcolt fault is belefért a 32 perc alatt.

A Falcótól vereséget szenvedő DEAC-ban Tóth Ádám 17 pontos (6/8 dupla, 0/1 tripla, 5/7 büntető), 28 VAL-os teljesítménnyel jelentkezett, a 26 perce alatt ráadásul még 5 lepattanó (3 védekező + 2 támadó), 2 labdaszerzés, 2 gólpassz, 8 kiharcolt fault és 1 eladott labda is felkerült a neve mellé.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu