Megint a magasemberek remekeltek, de a magyar csapatba is minimum 27 VAL volt a „beugró”.

:

:

Az előrehozott 12. forduló zárult vasárnap este a férfi élvonalban, így ismét jelentkezünk a VAL-értékek és posztok alapján összeállított forduló csapataival.

A mostani kört is a magasemberek uralták – árulkodó, hogy a 33 VAL-os Csorvási Milán végül a magyar ötösbe sem fért be –, a TOP5-ben csupán egy olyan játékos szerepel (Shannon Eugene Evans), aki jellemzően nem magasposzton kap lehetőséget csapatában. Az MVP a ZTE centere, Andrij Agafonov lett, aki egyetlen egységgel maradt el a 40-es határtól.

A forduló csapata:

Evans (2) – Jones (1)/Govens (3) – Filipovity (1) – Lóránt P. (2) – Agafonov (2)

Pécsről tért haza győztesen az Atomerőmű SE, Shannon Eugene Evans pluszban még egy dupla-duplát is ünnepelhetett. Volt 20 pontja (3/5 kettes, 4/6 hármas, 2/4 büntető), kiosztott 12 gólpasszt, lepattanóból és kiharcolt faultból 5-5-öt jegyzett, a 2 eladott labdát pedig egy blokkal kompenzálta – 35 VAL a 31 játékperc alatt.

A Szolnoki Olajbányász KK győzött, Andre Jones pedig a forduló csapatába is bekerült a Szegeden mutatott teljesítményével. Volt 24 pontja (7/10 kettes, 2/4 hármas, 4/5 büntető), 2 lepattanója, 3 labdaszerzése, 5 kiharcolt faultja, 2 gólpassza és 1 blokkja a 26 perce során, ami 31 VAL-t ért az elszámolásnál. Pontosan 31-es indexszel zárt Anthony Darrin Govens is az OSE elleni hosszabbításos csata során. Utóbbi 21 ponttal (3/4 kettes, 3/6 hármas, 6/8 büntető) terhelte az ellenfél gyűrűjét, s a 33 perce során még 6 lepattanót és 5-5 kiharcolt faultot, illetve gólpasszt is hozott.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely Debrecenben is folytatta győzelmi sorozatát. Filipovity Márkó révén a padról is érkezett 25 pont (6/14 dupla, 4/7 tripla, 1/1 büntető), 13 lepattanóval pedig a dupla-dupla is lazán meglett neki. Szerzett labdából, kiharcolt faultból és gólpasszból 2-2-t jegyzett, 1 eladott labdája pedig azt jelenti, hogy végül 32 VAL-nál állt meg 28 perc alatt.

A szintén paksi Lóránt Péter is remek napot fogott ki Pécsett, Evanshöz hasonlóan dupla-dupláig jutott. Lóránt 22 ponttal (7/10 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető) és 11 lepattanóval tette mindezt, a 30 percnyi játékideje alatt ráadásul még 1-1 szerzett- és eladott labdára, gólpasszra és blokkra is volt ereje, ami a 3 kiharcolt faulttal 34 VAL-t ért neki.

Lóránték bevették Pécset. Fotó: hunbasket.hu

A Körmend elleni rangadón nagyon elkapta a fonalat a Zalakerámia ZTE KK, s főleg Andrij Agafonov. A center hibátlan dobássorozattal (10/10 dupla, 3/3 büntető) hozott 23 pontot, szedett 5 lepattanót, kiharcolt 4 faultot, adott 3 gólpasszt és szerzett ugyanennyi labdát, valamint 2 blokkja is volt. Mint jeleztük, rontott dobása nem volt, így negatív oldalra csak 1 darab eladott labda került – 28 perc játékkal 39 VAL-t ért el, ami a forduló legjobb teljesítménye.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (5) – Govens (3) – Filipovity (3) – Lóránt P. (3) – Karahodzsics (4)

A KTE-Duna Aszfalt a Sopron ellen is nyerni tudott odahaza, köszönhetően például a 25 pontos (4/5 dupla, 4/8 tripla, 5/6 büntető) Wittmann Krisztiánnak. Kiharcolt 6 faultot, adott 4 gólpasszt, szerzett 2 labdát és 1 lepattanót, és csak azért nem zárt ő is 30 VAL felett, mert volt 5 eladott labdája is – 38 perc alatt 27 VAL került a neve mellé.

Govens, Filipovity és Lóránt teljesítményéről már korábban írtunk.

Ahogy jeleztük, a KTE a Sopron ellen is szállította hazai sikerét, amihez Kemal Karahodzsics 21 ponttal (8/12 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető), 9 lepattanóval, 2 szerzett-, 1 eladott labdával, 7 kiharcolt faulttal és 4 gólpasszal járult hozzá. Fél óra alatt a forduló második legjobb egyéni (és legjobb magyar) mutatóját hozta össze a 36 VAL-os teljesítményével.