Debreceni játékos lett az MVP.

:

:

A 11. forduló után ismét jelentkezik szokásos rovatunk. Ezúttal is szigorúan a VAL-értékeket vettük figyelembe.

A legjobb ötös ezúttal csak légiósokból áll, a magyar csapatba pedig két honosított, a válogatottban is szereplő kosaras kapott helyet.

A 11. forduló csapata:

Moody (2) – E. Washington (1) – Edwards (1) – Rivers (1) – Carter (4).

A debreceni Stefan Moody lett a forduló MVP-je. 39 perc alatt = 30/15-ös pontmutató + 5 lepattanó + 5 gólpassz + 6 kiharcolt fault + 1 blokk – 4 eladott labda – 3 fault – 7 elrontott dobás = 35 VAL.

Nem sokkal maradt el tőle (34 VAL) honfitársa, Eric Washington, aki egyre megbízhatóbb teljesítményt nyújt az újoncnál. 33 perc alatt elért 23/3-as pontmutatója, 5 labdaszerzése, 5 kiharcolt faultja, 4 gólpassza, 3 lepattanója győzelmet ért a KTE ellen. A negatív oldalon 1 eladott labdája és 1 faultja szerepel.

A körmendi Justin Edwards lett a legjobb bedobó. 32 perc alatt 28 VAL-értéket gyűjtött, ehhez 18/3-as pontmutatóra, 9 lepattanóra, 4 gólpasszra, 1 blokkra, 2 kiharcolt faultra, 2 labdaszerzésre, 4 személyhibára, 3 eladott labdára és 4 elrontott mezőnydobásra volt szüksége.

Magas poszton két soproni légiós található: Demetre Rivers az egyik, aki 36 perc alatt 24/12-es pontmutatóig, 5 lepattanóig, 4 gólpasszig, 1-1 szerzett és eladott labdáig, 3 blokkolt dobásig, 2 faultig és 4 kiharcolt személyhibáig jutott. 34 VAL

A másik Eric Carter, aki 29 perc alatt 14 ponttal (mindössze 2 rontott mezőnykísérlet), 9 lepattanóval, 6 kiharcolt faulttal, 2 személyhibával, 1 labdaszerzéssel és 1 gólpasszal zárt. 27 VAL

Eric Carter alig rontott dobást (fotó: sakc.hu)

A 11. forduló magyar csapata:

Govens (5) – Perl (6) – Ferencz (1) – Szabó Zs. (5) – Karahodzsics (5).

Darrin Govens remekül szállt be a padról a Szeged ellen, 25 perc alatt 21/15-ös pontmutatót, 6 gólpasszt, 3 labdaszerzést, 2 lepattanót, 2 kiharcolt faultot, 2 személyhibát és 1 eladott labdát tett hozzá a közöshöz. Ő azért szerepelt a magyar csapatban, mert pályára lépett a magyar válogatottban is (28 VAL).

Darrin Govens jól szállt be a padról (fotó: hunbasket.hu)

Perl Zoltán nevéhez 26 perc alatt 12 pont, 7 gólpassz, 3 lepattanó, 2 szerzett- és 2 eladott labda, 3 kiharcolt fault, valamint 1-1 kapott és adott blokk fűződött a Paks elleni rangadón. 20 VAL.

Perl Zoltán hatodszor a legjobbak között (fotó: hunbasket.hu)

Ferencz Csaba a DEAC ellen is kitett magáért. 30 percet töltött a pályán, 17/9-es pontmutatóig (5 rontott mezőnykísérlettel), 6 lepattanóig, 2 gólpasszig, 1 labdaszerzésig, 1 kiharcolt faultig és 2 személyhibáig jutott (22 VAL).

Szabó Zsolt közel állt a dupla-duplához Jászberényben, 29 perc alatt 9 pontot dobott és 14 lepattanót szerzett, volt 1 blokkja, 1 labdaszerzése, 2 eladott labdája, 3 faultja és 4 kiharcolt személyhibája. 23 VAL.

A honosított Kemal Karahodzics került a magyar ötösben a palánk alá. Hiába volt csapata legjobbja, a KTE kikapott Oroszlányban. 30 percet töltött a pályán, 11 pontig, 10 lepattanóig, 5 kiharcolt személyhibáig, 2 gólpasszig, 1 labdaszerzésig és 2 faultig jutott. Ő azért szerepelt a magyar csapatban, mert pályára lépett a magyar válogatottban is (24 VAL).

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel a csapatban)

Címlapfotó: deac.hu