A 11. forduló zárult a hétvégén a férfi élvonalban, így ismét összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a forduló csapatait.

Ezúttal holtverseny volt az élen az egyéni mutatókban: a soproni Yasiin Yousef Joseph és a nyíregyházi Darius James Perry is 42 VAL-t ért el, ők lettek a forduló legjobb játékosai.

A forduló csapata:

Joseph (2)/Perry (2) – Edwin (3) – Grubor (1) – Drenovac (2)/Osztojics (1) – J. J. É. Durham (1)

Rögtön az MVP-játékosokkal kezdünk: Yasiin Yousef Joseph és Darius James Perry is kiemelkedett csapatából. Joseph a Sopron KC színeiben 27 pontot (5/7 dupla, 4/10 tripla, 5/5 büntető), 6 lepattanót (5 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzést, 9 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot és 1 eladott labdát tett hozzá a Kometa Kaposvári KK legyőzéséhez, melynek során 33 percet kapott. James is győztes csapat tagja volt: a HÜBNER Nyíregyháza BS a Budapesti Honvéd SE-t győzte le úgy, hogy a légiós 39 pontot (7/16 dupla, 5/11 tripla, 10/10 büntető), 5 lepattanót (4 védekező + 1 támadó), 4 labdaszerzést, 5 gólpasszt, 7 kiharcolt faultot, valamint 3 eladott labdát jegyzett 38 perc alatt. Mindketten 42 VAL-t értek el.

Deon Javern Edwin dupla-duplája is hozzájárult az Atomerőmű SE Zalakerámia ZTE KK ellen aratott sikeréhez: 23 pont (6/6 dupla, 1/4 tripla, 8/11 büntető), 11 lepattanó (9 védekező + 2 támadó), 1 labdaszerzés, 8 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 1 blokk, 4 eladott labda a mérlege 38 perc alatt, ami 40 VAL-t ér.

A szintén paksi Milos Grubor is remekelt: 37 perc alatt 37 VAL-ig jutott, ami 28 pontból (2/5 dupla, 6/6 tripla, 6/7 büntető), 6 védekező-lepattanóból, 5 gólpasszból, 3 kiharcolt faultból és 1 eladott labdából állt össze.

Egyaránt 29-29 VAL-t ért el a DEAC-cal vereséget szenvedő Djordje Drenovac és a ZTE-vel szintén alulmaradó Danilo Osztojics. Előbbi az Arconic-Alba Fehérvár elleni vesztes meccsen kapott 35 percet, ami alatt 23 pontig (7/9 dupla, 1/2 tripla, 6/6 büntető), 5 lepattanóig (4 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzésig, 3 gólpasszig, 3 kiharcolt faultig, illetve 3 eladott labdáig jutott. Osztojics 22 pontja (10/13 dupla 2/5 büntető), 5 lepattanója (3 védekező + 2 támadó), 1 labdaszerzése, 2 gólpassza, 4 kiharcolt faultja és 1 blokkja a Paks ellen éppen nem volt elég a sikerhez – neki 32 perc jutott.

Nagyot harcolt a Paks és a ZTE. Fotó: Bálizs Zsuzsa

A szintén soproni Juwan Josiah Éarry Durham is bekerült a legjobbak közé: 16 pont (5/7 dupla, 0/1 tripla, 6/7 büntető), 7 lepattanó (5 védekező + 2 támadó), 3 labdaszerzés, 1 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 3 blokk volt a mutatója a Kaposvár elleni 23 perce során – 32 VAL.

A forduló magyar csapata:

Vojvoda (4) – Dr. Demeter (1) – Valerio-Bodon (2) – Eilingsfeld (7) – Karahodzsics (3)

Az Alba legyőzte a DEAC-ot, amihez Vojvoda Dávid remek teljesítménye is hozzájárult: 23 pont (3/5 dupla, 5/6 tripla, 2/3 büntető), 1 védőlepattanó, 5 gólpassz, 3 kiharcolt fault, 1 eladott labda került a statisztikai lapjára 24 perc játékot követően.

A Honvéd szoros csatában maradt alul a Nyíregyházával szemben. Dr. Demeter Attila hiába ért el 19 pontos (3/4 dupla, 4/5 tripla, 1/3 büntető), 11 védőlepattanós, 1 labdaszerzéses, 3 gólpasszos, 4 kiharcolt faultos, 2 eladott labdás dupla-duplát, a 29 perc alatt összegyűjtött 32 VAL nem volt elég a győzelemhez.

A soproniaknál Valerio-Bodon Vincent is nagyszerűen játszott, ezt igazolja 21 pontja (4/4 dupla, 3/4 tripla, 4/4 büntető), 3 védőpattanója, 2 gólpassza és 3 kiharcolt faultja is – 29 percet játszott, 28 VAL-nál állt meg.

A paksiaknál ezúttal is Eilingsfeld János volt az egyik húzóember, aki most 25 pontot (7/11 dupla, 3/6 tripla, 2/2 büntető), 7 lepattanót (3 védekező + 4 támadó), 1 gólpasszt, 2 kiharcolt faultot és 3 eladott labdát tett a közösbe – 38 perc, 25 VAL.

Eilingsfeld ezúttal is az ASE egyik legjobbja volt. Fotó: Bálizs Zsuzsa

A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétnek az MVM-OSE Lionst sikerült legyőznie, amihez Kemal Karahodzsics 22 perc alatt tett hozzá 28 VAL-t – 17 pont (6/8 dupla, 5/7 büntető), 7 lepattanó (4 védekező + 3 támadó), 8 kiharcolt fault, 1 blokk, 1 eladott labda állt a neve mellett.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: Bálizs Zsuzsa