A majdnem tripla-duplát jegyző Persons lett az MVP.

:

:

A hétvégén a 11. forduló zárult a férfi A-csoportban, így ismét összeállítottuk posztok és VAL-értékek alapján a forduló csapatait.

Három játékos is bejátszotta magát a top5-be a Szeged–Nyíregyháza (86-84) mérkőzésről, és a forduló legjobb egyéni teljesítménye is innen érkezett: a szedeákos Tayler Anthony Persons egyetlen gólpasszal maradt el a tripla-duplától, s végül 45 VAL-lal zárt.

A forduló csapata:

Persons (5) – Perl (3) – Bryce Jr. (1) – Drenovac (2) – Suárez (2)

Tayler Anthony Persons 40 percet játszott a HÜBNER Nyíregyháza BS elleni győztes találkozón. A Naturtex-SZTE-Szedeák légiósa 25 pontot (6/14 dupla, 3/6 tripla, 4/6 büntető), 13 lepattanót (11 védekező + 2 támadó) – dupla-dupla –, 3 labdaszerzést, 9 gólpasszt, 9 kiharcolt faultot, 1 blokkot és 2 eladott labdát jegyzett, ami 45 VAL-lal a legjobb egyéni teljesítmény a fordulóban.

Folytatódott a Falco KC Szombathely győzelmi sorozata, amihez Perl Zoltán 28 pontot (7/10 dupla, 2/2 tripla, 8/8 büntető), 6 védekező-lepattanót, 2 gólpasszt, 8 kiharcolt faultot, illetve 3 eladott labdát tett hozzá – 26 perc alatt összehozott 38 VAL-ja nagy segítség volt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét legyőzésében.

Clarence Leland Bryce Jr. 41 VAL-lal tartotta a lépést Personsszal, de így is kikapott a Nyíregyháza. Bryce 25 pontos (6/8 dupla, 3/5 tripla, 4/5 büntető), 10 lepattanós (8 védekező + 2 támadó) dupla-duplát hozott össze, amihez jött még 1 labdaszerzés, 2 gólpassz, 8 kiharcolt fault, 1 blokk, 1 eladott labda a 36 perce alatt.

Az Atomerőmű SE vendégeként kapott ki a DEAC-Tungsram. A debrecenieknél ezúttal is erős mutatókkal rukkolt elő Djordje Drenovac, aki 37 perc alatt 27 pontos (7/11 dupla, 3/8 tripla, 4/7 büntető), 5 lepattanós (4 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzéses, 1 gólpasszos, 7 kiharcolt faultos, 1 blokkos, 2 eladott labdás, azaz 29 VAL-os teljesítménnyel rukkolt elő.

Kifogott a DEAC-on az ASE. Fotó: hunbasket.hu

A Nyíregyháza centere, a szintén dupla-duplát jegyző Manuel Alejandro Suárez is befért a legjobb ötösbe: 14 pont (3/5 dupla, 1/3 tripla, 5/6 büntető), 11 lepattanó (8 védekező + 3 támadó), 1 labdaszerzés, 1 gólpassz, 7 kiharcolt fault, 2 blokk a mérlege 27 perc alatt – ez 31 VAL-t ér.

A forduló magyar csapata:

Váradi (7) – Perl (7) – Vojvoda (3) – Eilingsfeld (4) – Bognár K. (4)

A szintén falcós Váradi Benedek 18 pontnál (4/8 dupla, 2/6 tripla, 4/6 büntető), 5 lepattanónál (4 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzésnél, 8 gólpassznál, 4 kiharcolt faultnál, 1 blokknál és 2 eladott labdánál állt meg a KTE ellen – 33 perc alatt 26 VAL-t szorgoskodott össze.

Megnehezítette Váradiék dolgát a KTE. Fotó: hunbasket.hu

Perl Zoltán teljesítményéről már írtunk.

Száz fölé jutott az Alba Fehérvár a Zalakerámia ZTE KK elleni győztes meccsén. A sikerhez Vojvoda Dávid 23 pontot (4/5 dupla, 4/5 tripla, 3/4 büntető), 3 lepattanót (mind védekező), 2 labdaszerzést, 3 gólpasszt, 3 kiharcolt faultot, azaz 31 VAL-t tett hozzá 28 játékperc alatt.

Eilingsfeld János egy lepattanó híján dupla-duplával ünnepelte a Paks DEAC elleni győztes meccsét, melyen ő maga 26 percet játszott. Ezalatt 12 pontot (3/6 dupla, 0/1 tripla, 6/6 büntető), 9 lepattanót (5 védekező + 4 támadó), 3 kiharcolt faultot és 2 eladott labdát jegyzett, ami 18 VAL-lal egyenlő.

A szegedi Bognár Kristóf is hasznos játékkal rukkolt elő: 24 perc alatt 12 pont (4/7 dupla, 1/4 tripla, 1/1 büntető), 7 lepattanó (4 védekező + 3 támadó), 2 gólpassz, 3 kiharcolt fault, 2 eladott labda volt a mérlege a Nyíregyháza ellen – 16 VAL.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: hunbasket.hu