Három játékos is 35 VAL-lal zárt az élen.

:

:

A 11. forduló is zárult szerda este, így ismét összegyűjtöttük posztok és VAL-értékek alapján a forduló legjobb egyéni teljesítményeit.

A legjobb ötösbe most nem fért be magyar játékos, részben annak köszönhetően, hogy három légiós is 35 VAL-ig jutott. Ez volt a forduló legjobb egyéni mutatója, így Cleveland Joseph Thomas Jr., Winston Shepard és Tyler Robin Wideman osztozik a kör MVP-je címen.

A forduló csapata:

Thompson (3) – Thomas (1) – Shepard (1) – Williams (1) – Wideman (1)

Idegenben verte a Zalakerámia ZTE KK-t a Sopron KC úgy, hogy a sikerhez James Bernard Thompson 20 pontot (3/4 dupla, 4/7 tripla, 2/2 büntető) tett hozzá. A neve mellé került 6 lepattanó (5 védekező + 1 támadó), 2 labdaszerzés, 4 gólpassz, 6 kiharcolt fault és 3 eladott labda, ami 36 perc alatt 31 VAL-t jelentett.

A forduló legjobb egyéni teljesítményén ezúttal három játékos is osztozik: többek között a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet a Jászberény elleni győzelemhez segítő Cleveland Joseph Thomas Jr. is 35 VAL-lal zárt. Mutatója 34 perc alatt 22 pont (5/6 dupla, 2/5 tripla, 6/7 büntető), 4 védekező-lepattanó, 4 labdaszerzés, 5 gólpassz és 5 kiharcolt fault.

Szintén 35 VAL-os teljesítményt hozott a Kaposvári KK vendégeként vereséget szenvedő Atomerőmű SE légiósa, Winston Shepard, aki csupán egyetlen dobást hibázott: 5/5 dupla + 2/2 tripla + 1/2 büntető = 17 pont. Szedett 7 védekező-pattanót, a 9 gólpasszal nagyon közel volt a dupla-duplához, ehhez jött még 1 labdaszerzés, 4 kiharcolt fault és 2 eladott labda – 31 perc alatt.

Ahogy szó esett róla, Kecskeméten sem termett babér a Jászberénynek, amelynek színeiben Xeyrius Clifton Williams dupla-dupláig jutott: 13 pont (3/5 dupla, 2/2 tripla, 1/1 büntető) és 11 lepattanó (8 védekező + 3 támadó) volt a mérlege. További 3 labdaszerzés, 5 gólpassz, 2 kiharcolt fault, 1 blokk és 2 eladott labda került még a neve mellé – 31 VAL 38 perc alatt.

Wideman a harmadik MVP. Fotó: Zsu

A soproni győzelemből Tyler Robin Wideman is kivette a részét, méghozzá a forduló legjobb teljesítményével – Shepardhoz és Thomashoz hasonlóan 35 VAL-lal zárt ő is. A dupla-dupla 19 ponttal (7/10 dupla, 5/8 büntető) és 10 lepattanóval (6 védekező + 4 támadó) lett meg, amihez jött még 5 gólpassz, 7 kiharcolt fault, 1 blokk és 1 eladott labda – neki is alig 31 percre volt szüksége ehhez.

A forduló magyar csapata:

Govens (4) – Benke (2)/Perl (4) – Brbaklics (4) – Eilingsfeld (5) – Tóth Á. (3)

Nem sikerült a bravúr a Szolnoki Olajbányász ellen, odahaza kapott ki a Naturtex-SZTE-Szedeák. A magyar válogatott Anthony Darrin Govens 19 pontot (4/5 dupla, 3/7 tripla, 2/3 büntető) tett a közösbe, s 27 VAL-os teljesítményt hozott – 2 védekező-lepattanó, 3 labdaszerzés, 6 gólpassz, 5 kiharcolt fault és 2 eladott labda is neki volt köszönhető a 38 játszott perce alatt.

Benke Szilárd kezdőként, Perl Zoltán csereként működött közre a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely győzelmében – az Alba Fehérvárt verték. Benke 26 VAL-ja 24 pontból (4/6 dupla, 4/7 tripla, 4/6 büntető), 3 lepattanóból (mindegyik védekező), 1-1 labdaszerzésből és gólpasszból, illetve 4 kiharcolt faultból állt össze 32 perc alatt. Perl szintén 26 VAL-t elérve 19 pontot (5/8 kettes, 2/3 tripla, 3/3 büntető), 6 lepattanót (5 védekező + 1 támadó), 5 gólpasszt, 2 kiharcolt faultot és 2 eladott labdát tett a közösbe – neki 26 perc kellett ehhez.

Nem bírt a Falcóval az Alba. Fotó: hunbasket.hu

Aleksa Brbaklics a Jászberényi KSE egyik legbiztosabb pontja, ezt a KTE ellen is igazolta: 29 VAL-lal zárt, amihez 18 pont (7/7 dupla, 1/2 tripla, 1/2 büntető), 8 lepattanó (7 védekező + 1 támadó), 1 labdaszerzés, 4-4 gólpassz, kiharcolt fault és eladott labda kellett. Ezúttal 34 percet kapott.

Ahogy arról szó esett, nem jött össze a győzelem a Paksnak Kaposváron, de ez ezúttal sem Eilingsfeld Jánoson múlt. Nem volt messze a dupla-duplától – 16 pont (8/8 dupla, 0/1 tripla, 0/1 büntető), 8 lepattanó (3 védekező + 5 támadó) –, a további 2-2 labdaszerzés és kiharcolt fault, illetve 1-1 gólpassz és eladott labda pedig összesen 26 VAL-t ért 29 perc alatt.

A Pécsi VSK-VEOLIA vendégeként nyert a DEAC, köszönhetően a többi között Tóth Ádám teljesítményének. Volt 17 pontja (6/9 dupla, 5/6 büntető), 5 lepattanója (2 védekező + 3 támadó), 2 gólpassza, 6 kiharcolt faultja és 1 eladott labdája, amivel 25 VAL-nál állt meg 25 perc alatt.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu