Persons az MVP, két szegedi is a legjobb ötösben.

:

:

Teljes fordulóval folytatódott az A-csoport, így ismét összeállítottuk a játéknap legjobb ötöseit posztok és VAL-értékek alapján.

A kör legjobb egyéni teljesítményével ezúttal Tayler Anthony Persons rukkolt elő: a DEAC elleni győzelem alkalmával 42 VAL-ig jutott, ami kettő egységgel jobb, mint a nyíregyházi Nigel Armoni
Johnson mutatója.

A forduló csapata:

Persons (4) – Johnson (3) – Cook (2) – Ford (1) – Cakarun (2)

Tayler Anthony Persons tripla-dupla közeli 26 pontos (9/16 dupla, 1/5 tripla, 5/5 büntető), 8 lepattanós (6 védekező + 2 támadó), 5 labdaszerzéses, 9 gólpasszos, 8 kiharcolt faultos, 3 eladott labdás teljesítménye is kellett a Naturtex-SZTE-Szedeáknak, hogy legyőzzék a DEAC-Tungsramot. Persons 42 VAL-t teljesített a 40 perce során, ami a forduló legjobb egyéni mutatója.

A HÜBNER Nyíregyháza BS légiósa, Nigel Armoni Johnson is közel volt a tripla-duplához az MVM-OSE Lions elleni győztes meccsen. A mutatói 34 perc alatt: 29 pont (10/20 dupla, 1/2 tripla, 6/7 büntető), 9 lepattanó (8 védekező + 1 támadó), 7 gólpassz, 8 kiharcolt fault, 1 eladott labda = 40 VAL.

Johnsonék az OSE-t is elkapták. Fotó: hunbasket.hu

A szintén szedeákos Keandre Gary Cook is odatette magát a DEAC ellen: 27 ponttal (7/11 dupla, 2/3 tripla, 7/7 büntető), 4 védekező-lepattanóval, 2 labdaszerzéssel, 1 gólpasszal, 5 kiharcolt faulttal, azaz 34 VAL-lal vette ki a részét a sikerből 33 játékperc alatt.

A Kaposvári KK az Alba Fehérvárt kapta el, amihez kellett Xavier Teronne Ford 32 VAL-ja is. Összesen 30 percet játszott, ami alatt 20 pont (7/10 dupla, 1/3 tripla, 3/4 büntető), 9 lepattanó (5 védekező + 4 támadó), 5 labdaszerzés, 2 gólpassz, 4 kiharcolt fault és 2 eladott labda került a statisztikai lapjára.

A Szolnoki Olajbányász vezére volt az Egis Körmend otthonában dupla-dupláig jutó Marjan Cakarun, aki 21 pontot (8/15 dupla, 5/6 büntető), 10 lepattanót (4 védekező + 6 támadó), 3 labdaszerzést, 2 gólpasszt, 5 kiharcolt faultot, 1 blokkot és 1 eladott labdát jegyzett a 25 játszott perce során. Összesen 33 VAL.

A forduló magyar csapata:

Váradi (5) – Perl (6) – Benke (4) – Eilingsfeld (2)/Bognár K. (3) – Tóth Á. (4)

A Falco KC Szombathely az Atomerőmű SE ellen nyert. Váradi Benedeknek alig 16 perc jutott, de ennyi idő is elég volt számára, hogy 21 VAL-lal vegye ki a részét a sikerből: 15 pont (4/5 dupla, 2/3 tripla, 1/1 büntető), 1 labdaszerzés, 6 gólpassz, 1 kiharcolt fault a mutatója.

A szintén falcós Perl Zoltán 23 percet töltött a parketten, ez alatt ért el 24 pontot (8/10 dupla, 1/3 tripla, 5/6 büntető), 5 lepattanót (3 védekező + 2 támadó), 5 gólpasszt, 5 kiharcolt faultot, 2 eladott labdát, vagyis 32 VAL-t.

Perléket a Paks sem tudta feltartani. Fotó: hunbasket.hu

Benke Szilárd is bekerült a Falcóból: neki 25 perc jutott, amit 16 ponttal (4/5 dupla, 2/4 tripla, 2/5 büntető), 2 védekező-lepattanóval, 3 labdaszerzéssel, 3 kiharcolt faulttal, illetve 3 eladott labdával töltött ki – ez 15 VAL-t ért az elszámolásnál.

A szegedi Bognár Kristóf és a paksi Eilingsfeld János is 20-20 VAL-ig jutott a legutóbbi fordulóban. Bognár a DEAC legyőzéséből 33 perc alatt 17 pontot (3/5 dupla, 3/6 tripla, 2/2 büntető), 7 lepattanót (5 védekező + 2 támadó), 1 kiharcolt faultot vállalt magára, míg Eilingsfeld 15 pontig (3/7 dupla, 1/4 tripla, 6/6 büntető), 6 lepattanóig (3 védekező + 3 támadó), 1 gólpasszig, 7 kiharcolt faultig és 2 eladott labdáig jutott a Falco elleni vereség során.

A DEAC-center Tóth Ádám dupla-duplája kevésnek bizonyult a Szeged ellen: hiába a 26 perc alatt elért 16 pont (6/9 dupla, 1/1 tripla, 1/2 büntető), 14 lepattanó (7 védekező + 7 támadó), 1 labdaszerzés, 2 gólpassz, 3 kiharcolt fault, 1 blokk, valamint 3 eladott labda, a 30 VAL-os egyéni mutató ellenére is az ellenfél ünnepelhetett.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: Frank Yvette, Délmagyarország/hunbasket.hu