5 év után nyert a Falco Sopronban az alapszakaszban

Végig vezetve nyertek a szombathelyiek.

Soproni KC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 63-81 (12-17, 13-21, 17-26, 21-17)

Bajnokság, 3. forduló
Sopron, NOVOMATIC Aréna
Jv.: Tőzsér Dénes Kelemen, Söjtöry Tamás, Major Ádám (Bognár Tibor)

Sopron: Joseph 20/6, Jones 9/3, Valerio-Bodon -, Barnett 11, Molnár -. Cserék: Supola 2, Shine 2, Durham 12, Takács -, Sitku 6, Csendes 1.

Falco: Pot 13, Kovács B. 3/3, Brown 9, Tiby 15/3, Keller Á. 3. Csere: Cowels 18/12, Verasztó -, Perl 6, Barac 11/3, Sövegjártó 3/3, Takács Z. -.

Pot nyitotta a kosarak sorát, a Sopron gyors öt ponttal válaszolt (5-2). Joseph büntetőire Brown válaszolt, majd Barnett és Pot is kosarat váltott (9-6). Pot egyenlített egy 2+1-el, majd Kovács egy triplával fordított, Durham zsákolt közben, de Perl is megkezdte a pontgyártást (11-14). Tiby közeliével 5 pontra lépett el a címvédő, ráadásul egy büntetőt is dobhatott mellé, a negyedben pedig már csak egy soproni pont esett. Az első negyedben mindkét csapat 3-3 labdát adott el, a hazaiak pedig mindössze 25%-kal tüzeltek a mezőnyből. 12-17

A második negyed is szombathelyi pontokkal kezdődött, majd ismét Perl volt eredményes. A két csapat első nyolc mezőnykísérletéből mindössze Perl dobása esett be, így szűk három perc után érkezett is Kosztasz Flevarakisz időkérése. A szünet után Keller, majd Barnett és Durham talált be (16-23). Az amerikai ismét pontot szerzett a festékből, így Milos Konakov is elbeszélgetett csapatával. a játékmegszakítás után Keller célzott hibátlanul a vonal mögül, a csapatok továbbra sem találták dobóformájukat, 3/19-et hoztak össze együtt. A félidő utolsó három perce Jones középtávoliával indult, majd Pot, Brown és Barac szerzett öt pontot, amivel a mérkőzés során először 10 fölé ment a különbség (20-31). A negyed vége büntetőpárbajba torkollott, melyből végül a Falco jött ki jobban, Tiby 2+1-ével, így 12 pontos előnnyel mehettek a vendégek a nagyszünetre. A két gárda egyaránt 1/10-es mutatóval zárta az első két periódust kintről. 25-38

A második játékrész Tiby kosarával kezdődött, majd Joseph dobott egy hármast, aztán Perl volt eredményes (28-42). Joseph három esélyt is kapott a büntetővonal mögül, nem is hibázott, Pot, majd ismét a soproni légiós célzott jól középtávolról. Cowels megszerezte a Falco második és harmadik jó tripláját a meccsen, Brown pontjait Jones egy külső dobással kompenzálta (36-52). Cowels bemelegedett a második félidőre, Tiby betörésével 20 volt már közte. Jones kosarával próbált zárkózni az SKC, Barac válaszolt egy triplával, Barett lépte át másodikként a Sopronból a 10 pontot, Cowels azonban továbbra is tarthatatlan volt (40-61). A negyedet Supola duplája, és Cowels hármasa zárta. 42-64

A Falco kezdte jobban az utolsó etapot is, Tiby triplájával 25 pontra nőtt a szombathelyi fór. Sitku dobása után, Brown zsákolt, majd Joseph szerzett egymás után négy pontot (50-71). Barac értékesített egy nehéz dobást, majd Durham két pontja után jött a második félidő negyedik Cowels hármasa (52-76). A soproniak elkezdtek rotálni Csendes passzát Sitku váltotta két pontra, Barac egy betörés után volt eredményes. A mérkőzés utolsó három perce Csendes büntetőjével indult, majd Shine találatával folytatódott. Durham kosarával benéztek a hazaiak 20 alá, a mérkőzés eddigre természetesen már eldőlt (59-78). Ezzel a sikerrel a Falco 5 év után nyert újra Sopronban az alapszakaszban és 3-1-re módosította mérlegét. 63-81

roni20

Innen üzenem az ex-falcos vezérnek hogy ideje lenne elkezdeni törlesztenie az adósságait.

Chikán Sándor

Bravó!!!!!! Bravó!!!!! Bravó!!!!!

donnarumma

Jó védekezés, közepes támadás..most ez is elég volt..
Szép volt fiúk!

KD

Ma a védekezés három negyeden keresztül extra volt, nem is emlékszem volt-e olyan, hogy a Soprontól 25 pontot kaptunk egy félidö alatt. Nehéz dobásokra kényszeritettük öket kintröl, a betöréseket pedig Áki meg Tiby hatástalanitották. A fizikai fölényünk érvényesült, jól használtuk ki a mismatch szituációkat. Ma Zozo pontjai sem kellettek, Cowels pedig úgy tünik, kezdi belöni magát.Gratula és a Deac ellen is hasonlót remélek! Hajrá Falco! ??4️⃣?

Skcforever

Még pár gondolat: 1. Valerio egyelőre óriási csalódás, tavaly Sitku sokkal többet hozzátett, és idén is csereként sokkal hasznosabb, ideje lenne elgondolkodni, hogy Marcit vissza kéne rakni a kezdőbe 2. Zozo-t én nagyon kedvelem, számomra a bajnokság legjobb magyarja, de hogy a mai napig eszik a bírók azt, hogy befelé tör, karral tolja el a védőt, és erre befujják a védő faultot, az számomra érthetetlen 3. Teljesen egyértelmű, hogy faultolunk, erre az egész csarnok hőbörög/teljesen egyértelmű, hogy nem volt szabálytalanság, erre az egész csarnok hőbörög… hogy nem lehetne, hogy csak 1 picit reálisan nézzük a játékot, és ha végre van… Olvass tovább »

Milivoj

Az még hagyján, hogy a turista karral tolja befelé a védőt, de szándékosan mellkason fejeli aki előtte védekezik és ezt itthon eszik a bírók, igaz a nemzetköziben meg visszapattan a feje a falról

KD

Nyilván ezért dobott 29 pontot a Murciának?Ja nem. Nem vagy egy kicsit fóbiás? Ja de.???4️⃣?

agyas

Mesélj kicsit magadról! Honnan keveredtél ide?

Mendez

Igaz a nemzetköziben többször is a hét játékosa volt.
Bohóc.

donnarumma

Meséld el légyszi, hogy lehet úgy betörni, hogy sem karral sem fejjel nem érhetsz a védőhöz? Köszi

Rózsabimbó

Szerintem, ha a védő nem áll vigyázzba Zozo előtt, ha csak megmozdítja a kezét, vagy a lábát, testét, szabályosan védekezik, Zozo rutinosan, színészi képességeit bevetve harcolja ki a védőhibákat, ami persze egyértelműen támadó, hogy minden Falco szurkoló nyálát csorgatva őrjöng Zozo színészi mutatványain. Betörök, kézzel, fejjel, testtel nekirontok a védőnek, tehát szándékosan harcolja ki a védőhibákat, amit a bírók helytelenül, nem támadó hibaként értékelnek. Nincs mit tenni.
Akárhogy is fáj, a Zozo itt a sztár!

KD

Na felébredt a másik fóbiás is. Bimbókám, még nem kezdödött el a müszak, hogy ide irogatsz? Azt hittem, erre a szezonra már elhervadtál. Fizess elö a mindigora, mert ha nem nézed, úgy jársz, mint aki csak m1-et néz, egy kicsit tájékozatlan lesz.

Rózsabimbó

Nemsokára megyünk hozzátok.
Ideje intézkednetek, jó bírókat tessenek választani!
Hajrá OLAJ!!!

neszojjabele

Praksh, Kapitány, Farkas. Maradhat, vagy valamelyik helyett Papp?

Mendez

Ez a szerencsétlen bimbó azt élvezi, ha minél nagyobb hülyét csinálhat magából.
???

donnarumma

Jól kezdted!
Szerinted…?

Tom67

Nem tudom te melyik meccset nézted, vagy teljesen hülye vagy ehhez a játékhoz, ha úgy gondolod, hogy ez a három fasszopó jól fújt! Nem jól fújtak, hanem szândékosan csaltak!

Mendez

Ezek szerint a Sopron nyert volna tegnap ha a sporik jól fújnak.
Ma is okosabbak lettünk.

magister_officiorum

Hazai pályán ez a lelketlen, olykor elképzelés nélküli játék elfogadhatatlan. A dobott pontjaik ellenére ismét az irányító és a center játéka volt számomra kiábrándító, valamint Shine és Jones sem voltak ma a toppon. Gyorsan össze kell szedni a csapatot az OSE ellen, és ha szükséges , akkor még idén kellene légiósokat cserélni.

MIELE

Gratt szombathelyre, mi meg úristen mi a fasz volt ez? Dilettánsok gyülekezete…szurkolás is kuka! Támadásba elképzelés 0, támadólepattanó 0. Ha nem megy be kintről egy meccset se fogunk nyerni….

Sopronkcfan

Ilyen gyenge falco-sopron meccset rég làttunk.Sajnos tevékeny részese voltunk hogy egy tükörsima meccsen, fél gőzzel nyerjen a Szombathely.Kàr bírózni,ilyen teljesítménnyel akár nagyobb vereséget is kaphattunk volna,ha a végén nem ifi meccset kell néznünk.Ismét bebizonyosodott hogy irânyító és center nélkül ezt a sportàgat nehéz eredményesen űzni.

Ui:A tavalyi csapattal a múltkori paksot 20ponttal verjük,még mielött valaki túlértékeli ezt a győzelmet.
Szebb jövőt.

Skcforever

Már a múltkori Szolnok elleni meccsen is látszott, hogyha komolyabb védekezést kapunk, akkor megáll a tudomány támadásban. Egyszerűen nincs vezér a légiósoknál, aki ilyenkor húzza a csapatot. Közép csapatok ellen jók vagyunk/leszünk, de rossz volt nézni ezt a mai szenvedést. Már csak azért is, mert az elmúlt években a mainál sokkal erősebb Falcokat vertünk fantasztikus meccseken, amolyan mumussá válva nekik, mert a légiósok is átérezték mit jelent nekünk ez a meccs, ehhez képest ma semmi küzdést nem láttam, a lelátóról nem is beszélve, ma a pályán és a nézőtéren is nagyot szoptunk. Visszasírom a tavalyi meccset, ahol mind a pályán… Olvass tovább »

Artois

Jellemzo, hogy a fociszurkoloitok akkor mennek kosarmeccsre, mikor megy a csapatnak.

agyas

A Falco magyarjai ma 15 pontot szereztek. Ezt is szokni kell. A Sopron idei kerete valahogy éretlenebbnek tűnik az évek óta megszokottnál.

Jessy

Ez így van…. De a Sopron magyarjai mennyit dobtak?? Az első félidőben 0, az utolsó negyedben, amikor a Falco fiataljai játszottak, akkor dobtak be néhányat… ez siralmas. Nem NB 1 színvonal. Nem bántani akarom, de Takácsnak se megy már, ne is beszéljünk Supoláról, aki csak reklamálni tud.

darius96

Azért az durva, hogy a rémgyenge centerünk a második legeredményesebb pontszerző. Joseph és Barnett kivételével ez a csapat egy nagy nullát ér. Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha. Hát most sikerült. Ki lehet kapni itthon is, de nem így és nem ennyivel. Ezzel a zakóval sikerült is lenullázni a paksi bravúrt. Örülhetünk ha nem esünk ki.

nemKalman

Hát sajnos nem voltunk egy súlycsoportban? elképzelni se tudom hogy győztünk Pakson ?

Bencur2021

Megkönnyítette a dolgunkat, hogy a Sopronnak nagyon nem ment. Perceket szépen elosztottuk, Krivacsevicről tudni valamit ?

Mendez

Gratulálok a magabiztos győzelemhez.
Alakul a csapat, jó jel, hogy a két válogatott és Kovács Beni gyengébb játéka ellenére is simán hoztunk egy idegenbeli meccset.
Így tovább, Debrecenben is tartani kell a formát.
Hajrá Falco!

Praenoricum

Gratulálok a Falconak a győzelemhez. Idegenben minden sikert meg kell becsülni, Sopronban elértet meg különösen. A hazaiaknak nagyon nem ízlett a Falco védekezése, így nem tudták játszani a saját játékukat, és rossz vállalásokra kényszerültek. A 81 dobott pont nem extra, viszont a 63 kapott az igen. Azt is el kell mondani, hogy a mai meccset a légiósok hozták, ami az elmúlt évek fényében újdonság és egyben válasz azoknak, akik úgy gondolták, hogy a négy válogatott játékos távozásával fogatlan lesz a Falco.

Pbask

Valahogy úgy. Szerintem jó csapat a Sopron, de ha kapnak egy szívósabb védekezést, szétesik a játékuk. Szolnok ellen még csúnyább volt a játék képe. Hülyeségnek tartom,hogy a 8 necces, mert ha hagyják őket dobni és nem zavarják meg őket ilyen szinten, tudnak érvényesülni.

Petike97

Szép volt srácok,viszont ilyen gyenge Sopront régen láttam már…15%os triplázás még a B csoportban is kevés lenne,ma gyengék voltak.??

Pojaca

Rém gyenge támadójáték, ez a csapat gyengébb, mint a tavalyi, ez már most látható. A 8 is nehezen lesz meg sajnos.

Jon

Ez szép volt! A Falcot dicséri a végeredmény, ez a Sopron nem egy gyenge csapat.

Xero

Egy a lényeg, nyertünk… 🙂 +1
Cowels meg mostmár szépen belövögeti a magyar gyűrűket is!
Szombaton csak így tovább!

SopronKCfan

Hála Isten vége. Úgy látszik idén ilyen kétarcú csapat leszünk.
Gratulálok a Falconak!

Jessy

Magyarok nagyon gyengék, alig jön tőlük pont… Molnárnak alig adnak labdát, akkor nehezen fog dobni. Az idei légiósok is so-so.

Pbask

Az a kaposvári pofon jókor jött nekünk, teljesen más a csapat arca. Utolsó 2 meccsünkön 20 körüli differenciával nyerünk, Cowels pedig lassan a kedvenc légiósom lesz azokkal a triplákkal 🙂 Jól menedzseltük a perceket is, marad kraft szombatra, és remélem megtréfáljuk a Tofast szerdán. Megkövetem Milost ha tartja ezt az intenzitást:)
Sopronnak sok sikert!

Jon

Én mondtam, hogy érdemes a türelemre. 😛
Már az első meccseken 1-2 rádobásából is látszott, mennyire érzi a gyűrűt. Kevés ilyen játékos van.
Sry, én voltam ilyen jóban távolról a gyűrűvel még középiskolás koromban – amatőr szinten – majd 25 éve, még ha nem is lettem profi játékos. 😀