Szenzációsan kezdtünk a világbajnokságon

Két győzelem, karnyújtásnyira a továbbjutás.

:

:

Lettország ellen kezdte meg 2019-es világbajnoki szereplését a magyar női 3×3-as válogatott, amely a tavalyi, manilai csapathoz képest két helyen változott: Ruják Nóra és Bozóki Bettina helyett Papp Klaudia és Cyesha Goree került be a keretbe Theodoreán Alexandra és Medgyessy Dóra mellé.

Lett kosárral kezdődött az összecsapás, Goree válaszolt középtávolról. Már az első percben két szabálytalanságot ütöttek a magyar lányok, de utána lenyugodtak a kedélyek – Papp palánkos tempójával pár pillanatig vezettünk, de azonnal egyenlítettek a lettek. Kevés kosár esett a mérkőzés elején, 3 perc játékot követően mindössze 2-2 volt az állás. Goree tett vissza egy támadólepattanót, majd Theodoreán tempója is beakadt, Papp újabb palánkos kosara pedig már 5-2-es magyar vezetést eredményezett, feléledt tehát a csapat. Medgyessy és Goree növelték tovább az előnyt, Lettország alig jutott érdemi dobóhelyzethez. A mérkőzés feléhez 7-2-es magyar vezetéssel érkeztünk, a védekezés rendben volt, a támadás pedig kezdett alakulni – ebben segítségünkre volt, hogy kigyűlt a lettek 7 személyi hibája, vagyis minden hiba után kettőt dobhattunk. Duplát dobtak a lettek, de Goree eredményes volt a palánk alól, 9-5-re vezettünk két és fél perccel a vége előtt. Medgyessy is beszállt a pontgyártásba, de 12-6 után újabb kintit hintettek be a lettek. Papp is beköszönt kintről, az utolsó perchez érkezve 14-8-at mutatott az eredményjelző – nem volt kosáreső, de magabiztosan tartotta kézben az összecsapást Magyarország. A végeredmény 15-9 lett, győzelemmel mutatkozott be tehát csapatunk a világbajnokságon – tudósít az MKOSZ honlapja.

A házigazda hollandok ellen folytatták a hölgyek, gyors kosárváltással kezdődött a derbi, és az első percekben nem is tudott ellépni egyik csapat sem – 4-3-ra vezettünk három percet követően, de egy duplával átvették a vezetést a hazaiak. Goree egyenlített, de újfent a hollandok kerültek előnybe (5-6). Akadozott a támadójáték, hat perc alatt ugyanennyi pontot szereztek a lányok, kitartott a szűk holland előny. Medgyessy egyenlített, majd Goree büntetőivel 9-7-re vezettünk, majd kettő perccel a vége előtt 11-9-re módosult az állás – Goree mentett nagyot, amiből ziccert dobhattunk. Hazai közlit követően 11-10-zel érkeztünk el az utolsó perchez, és csakhamar egyenlítettek is a hollandok.

Goree volt eredményes pozícióból, fél perc maradt az órán. Medgyessy hatalmas kosarat dobott „nullszögből”, ami gyakorlatilag el is döntötte a találkozót – a magyar válogatott a lettek után a hollandokat is legyőzte 13-11 arányban, ezzel karnyújtásnyira került a továbbjutástól.