Medgyessy szenzációs! Világbajnoki döntőt játszik a magyar női válogatott

Simán vertük a franciákat, Kínával döntőzünk.

:

:

Magyarország 14-10-re legyőzte a franciákat, és bejutott az amszterdami B33-as világbajnokság fináléjába!

Spanyolország bravúros legyőzése után hatalmas feladat, az Európa-bajnoki címvédő Franciaország várt a magyar női 3×3-as válogatottra a világbajnokság elődöntőjében. A gallok a vb-címvédő Olaszországot búcsúztatták meglehetősen simán, tíz pontot sem engedélyeztek a taljánoknak a negyeddöntőben (15-9). Franciaországból lehet egy kellemes élménye Károlyi Andrea együttesének, hiszen a világbajnokságot megelőzően Voiron-ban tornagyőzelmet ünnepelhettek Medgyessy Dóráék. A másik elődöntő hamarabb befejeződött, hatalmas végjátékot követő hosszabbítás után csoportellenfelünk, Kína győzött Ausztrália ellen 15-14-re, így az ázsiaiak jutottak a döntőbe.

Filip ziccerével kezdődött a mi mérkőzésünk, Goree büntetőből egyenlíthetett volna, de kihagyta. Medgyessy nyitotta a magyar kosarak sorát egy középtávolival, kettő perc elteltével 1-1 volt az állás. Kőkeményen védekeztek a felek, de Paget és Theodoreán betalált, az egált Medgyessy duplája törte meg (4-2). A DVTK irányítója egy remek pöcizett gólpasszt is adott Theodoreánnak, négy perc elteltével 5-3-ra vezettünk. Papp vágott be egy kétpontost, erre is eggyel válaszoltak a gallok (7-4). Medgyessy is beszórt egy kintit, egyértelműen a magyarok akarata érvényesült, és már hat perc eltelt – ennyi idő alatt tartottuk négy ponton az Európa-bajnokot (9-4). Toure villant, de Papp is megtette ezt egy tempóval, hatalmasat játszott a Győrbe frissen igazoló irányító. Paget tett vissza egy támadópattanót, felpörögtek a franciák, 10-7-re zárkóztak. Kettő és fél perc volt a Medgyessy újabb hatalmas duplát szórt, kiválóan kosaraztak a magyarok (12-8)! Goree középtávolról hintett bravúrkosarat, másfél perccel a vége előtt 13-8-ra vezettünk. Paget szépített, de alig 40 másodperc választott el minket a kosártörténelemtől. Medgyessy újabb kosarat szórt, betaláltak a franciák is, de ez már nem osztott, nem szorzott, az Eb-győztest kiejtve világbajnoki döntőbe jutott a magyar válogatott – tudósít az MKOSZ honlapja.

A finálé tehát Kína ellen lesz, 18:50-es kezdéssel, és a győzelemmel az is eldőlt, hogy mindenképpen az első háromban végzünk a tornán, vagyis résztvevői leszünk az első olimpiai kvalifikációs tornának!