20 pontos hátrányból felállva verte a Szeged a Nyíregyházát

Győzelmet ért a fantasztikus utolsó negyed.

Naturtex-SZTE-Szedeák - HÜBNER Nyíregyháza BS 85-74 (18-25, 16-24, 18-14, 33-11)

Bajnokság, 21. forduló
Szeged, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Papp Péter, Farkas Gábor, Fodor Attila (Páli dr. Kálmán)

Szeged: Washington 29/15, Polányi -, Nicholson 17/3, Bognár 12/3, Roberson 14. Csere: Person 13, Kerpel-Fronius B. -, Balogh S. -.

Nyíregyháza: Perry 22/3, Kiss B. 5/3, Bazsó 5/3, Pipiras 29/12, Copes 10. Csere: Fazekas -, Kone 3, Dickerson -.

A bajnokság 21. fordulójából eltolt mérkőzésen a Szeged fogadta a Nyíregyházát. A két csapat tavaly novemberben találkozott utoljára, akkor a Szedeák idegenben 86-78-ra nyert.

Nyíregyházi kosárral indult az összecsapás, Pipiras talált be kintről, Copes faultja után Roberson dobott be egy büntetőt a kettőből. Nicholson tört be szépen és egyenlített, Pipiras azonban berámolt egy újabb hármast, Washington két és fél perc után már két faultnál tartott. Copes növelte a vendég előnyt, ismét Nicholson villant, ezúttal középtávolról, Pipiras pedig megmutatta, hogy a palánk alatt sem elveszett (5-10). Bognár ütött oda Pipirasnak egy triplánál, a litván légiós bedobta mind a hárombüntetőt, amivel átlépte a 10 pontot, Nikola Lazics pedig időt kért. Roberson szerezte meg első mezőnykosarát, Nicholson pedig addig próbálkozott, míg végül két ponttal közelebb lopta csapatát, s mivel Bognár is vissza tett egy támadólepattanót, már csak két pont választotta el a feleket. Ismét Pipiras állt a vendég sereg élére, majd a házi pontkirály Perry dobott egy ziccert, válaszul Roberson dobott be egy büntetőt (12-17). Kone helyezkedett remekül egy elrontott vendég dobás után, csak faulttal tudták megállítani, egy darab egypontost küldött a helyére, ellentétben Washingtonnal aki nem hibázott a vonalról. Kone révén a Nyíregyháza átlépte a 20 pontot, Washington újabb két büntetőt dobott be. Perry Balogh faultja ellenére is befejezte a ziccert, ráadásul a plusz egyet is hozzátette, a hazaiak továbbra is büntetőkkel tartották a lépést, Perry azonban a negyed végére nagyon belelendült. 18-25

Pipiras ott folytatta, ahol az első etapban abbahagyta, Copes büntetőivel átlépte a különbség a 10 pontot, sőt Perry 13-ra növelte a differenciát, nem meglepő, hogy Nikola Lazics ismét elbeszélgetett fiaival, hiszen a két csapat mezőny százaléka ekkor 27 és 61%-on állt. Copes kosarára Bognár válaszolt rögtön két közeli kosárral, aztán Washington talált be kintről, a Szeged benézett 10 alá, Darko Radulovics pedig azonnal időt kért (25-33). Ki másnak, mint Pipirasnak sikerült lezárnia a szegedi futást, sorozatban kilenc pontot szerzett megszakítás nélkül a nyírségiek légiósa, majd Nicholson és Copes váltott kosarat (27-44). A félidő utolsó két perce, 5-5-ös eredménnyel zárult így a sereghajtó Nyíregyháza 15 pontos előnnyel mehetett a nagyszünetre Szegeden. 34-49

Copes kosarával folytatódott a találkozó, Pipiras triplájával pedig már 20 pont volt a két csapat közti differencia. Person és Roberson négy pontjával lépett közelebb a Szeged, Perry két büntetővel válaszolt. Nicholson zsákolt nagyot, Bognár nagyszerű 2+1-et mutatott be, aztán egy hosszú kosárcsendet Person tört meg, így a vendégek ismét időt kértek (45-56). A játékmegszakítás után Washington köszönt be a sarokból, Perry két pontja úgy kellett a vendégeknek ebben az időszakban, mint egy falat kenyér. Washington dobott egy nehéz fadeaway-t, Bazsó állította vissza a közte 10-et. Washington rontott dobása után Roberson szerzett két pontot, Perry azonban távolról talált be, a negyedben több kosár már nem esett, így 11 pont maradt a vendég előnyből. 52-63

A záró periódus elején Nicholson és Washington révén zárkózott a Szedeák, majd ismét az irányító villant, már csak öt pont volt a differencia, így kereken egy perc elteltével Darko Radulovics időt kért. Copes rontott Washington kintről is talált, Roberson pedig kiegyenlített (63-63). A vendégeknek bedeszkázták a gyűrűt, míg a hazaiak irányítója továbbra sem hűlt ki és 2+1-et mutatott be, így a mérkőzés folyamán először átvette a vezetést a Szeged. 14-0-ás futást zárt le Perry, de Person azonnal válaszolt, Bazsó egyenlített a sarokból, de a hazaiak támadójátéka nagyon összeállt. Másfél percig nem esett kosár, Washington villant távolról, így már öttel ment a Szeged, Pipiras és Nicholson váltott kosarat, de utobbié hármat ért. Washington egészen brutális hármast dobott, majd egy büntetőt is, így az utolsó bő két percre már 10 pontos hazai előnnyel érkeztünk meg. A Nyíregyházába már nem maradt több erő, a Szeged fontos mérkőzést nyert meg, bravúrosan. 85-74