Sopron KC - Arconic-Alba Fehérvár
Bajnokság, 22. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, szombat, 18:00
Játékvezetők: Tőzsér Dénes Kelemen, Goda László, Fodor Attila (dr. Gincsai János Péter)
Sopron: Joseph - Jones - Valerio-Bodon - Barrett - Durham.
Alba Fehérvár: Pongó - Somogyi - Ford - DeCosey - Philmore.
A szünet előtt fontos győzelmet aratott Körmenden a Sopron, most pedig újabb nagy feladat vár a csapatra, hiszen az Alba Fehérvár látogat a hűség városába. A két csapat őszi mérkőzésén az Alba győzött, 91-85-re.
Kosztasz Flevarakisz, Sopron KC: Shine sérülései miatt nem hozta, amit vártunk tőle, és nem is tudott játékba lendülni, kicsit görcsössé vált. Helyére szükség volt egy a magyar bajnokságot már ismerő, tapasztalt, labdabiztos játékosra. Bízom benne, ahogy White, úgy a szurkolótábor is segíteni tud a holnapi nagyon fontos és nehéznek ígérkező bajnokin. A fehérváriak agresszív védekezése ellen fontos, hogy ne adjunk el sok labdát és ezáltal ne engedjünk sok könnyű kosarat a rendkívül atletikus játékosok alkotta Albának. A szervezett, fegyelmezett védekezés mellett támadásban a saját játékát kell játszanunk. Bízom benne, hogy holnap este tovább haladunk azon az úton, amelyen Körmenden elindultunk.
Alejandro Zubillaga Jimenez, Arconic-Alba Fehérvár: Fontos mérkőzés következik számunkra, Sopronban sohasem egyszerű nyerni. Az SKC erőssége a gyorsindítás, vigyáznunk kell a labdára, különben átrohannak rajtunk. Szeretnénk azon az úton haladni tovább, amelyen az elmúlt két fordulóban elindultunk, hasonló önbizalommal és okos játékkal lehet csak esélyünk, mint akkor. Sérültünk szerencsére nincsen, teljes kerettel utazunk Sopronba.


Holnap azért szólok a Vojvodának, hogy aki megrendeli a nótát, az fizesse is ki! Egyébként miért nincs eltiltva??? Lehet hogy megvezették, de azért furcsa a szövetség eljárása.
Győzni fogunk! Hajrá SKC!
165,5 over ajándék
Sopron KC – Arconic-Alba Fehérvár
Bajnokság, 21. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, szombat, 18:00
Segítek BB1:
Sopron, Novomatic Aréna
Most akkor Sopronban lesz vagy Székesfehérváron? BB1.HU?????
Szurkolok az Skc-nak, jót tennének velünk, ha nyernének, de annyira jó kerete van az Albának, és látva azt, hogy Somogyi milyen formában volt a válogatottban + kiegészülve egy Vojával azt gondolom, hogy ez vendég siker lesz. Ettől függetlenül a Sopron gond nélkül ott lesz a playoffban.