Izgalmas meccsen, négy ponttal maradtak alul a vendégek.

Atomerőmű SE - SZTE-Szedeák 112-108 (35-25, 30-36, 33-23, 14-24)

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Györfy Rúben, Farkas Gábor (Téczely Tamás)

ASE: Ihring 9/3, Clarance 36/9, Nicholson 20/3, Géringer 3/3, Knowles 14. Csere: Kucsora 15/9, Eilingsfeld 14/3, Kovács Ák. 1, Sövegjártó -, Dorogi -.

Szedeák: Woolridge 34, Cohill 12/6, Locke 26/12, Bognár 8, Lake 13. Csere: Mayer 3/3, Mucza 7, Balogh S. -, Zsíros 5/3.

Az Atomerőmű kezdte jobban a mérkőzést, bő két perc alatt 8-2-re vezetett a hazai csapat. A Szedeák azonban nem szakadt le, Cohill triplája után 11-7 állt az eredményjelzőn a 4. percben. Knowles és Clarance pontjaival ismét a paksiak jöttek lendületbe, de Cohill újabb hárompontosával, majd Woolridge eredményes akciójával újfent sikerült megállítania a vendégeknek a hazaiakat. Nicholson kosarára Lake válaszolt, ám a folytatásban az atomvárosiak remekeltek, így 10 pontos előnyt szereztek az első negyedet követően (35-25).

Nem változott a játék képe, Kucsora távolija után 40-27-re vezettek a paksiak. A különbség a 14. percben 51-34 volt, nagyon kellett a vendégeknek Mayer triplája. A negyed közepén Locke is betalált, majd Woolridge támogatásával magára talált a Szeged. A 17. percben Locke középtávolija után 55-54-re jöttek fel a vendégek. Clarance büntetője után Locke-nak egyenlítenie is sikerült, de a vezetést már nem tudták átvenni a szegediek. Végül négypontos hazai vezetés mellett mehettek a csapatok a nagyszünetre (65-61).

Eilingsfeld és Knowles kosaraival indult a második félidő, majd Bognár kosarával kapaszkodott a Szedeák. A vendégek egy 6-0-s futással feljöttek 71-69-re, de az egyenlítés elmaradt, mert az ellentámadást Knowles zárta egy zsákolással. Clarance és Kucsora kosaraival viszont újra az atomvárosiak jutottak levegővételhez. Hiába dobott Zsíros triplát, a túloldalon Ihring fejezett be sikeresen egy 2+1-es akciót. A hajrát megnyomták a paksiak, így tisztes, 14 pontos előnyt harcolt ki magának az Atomerőmű (98-84).

Úgy tűnt, hogy nagy izgalmakat nem fog hozni a záró etap, tekintettel arra, hogy a 34. percben Clarance tripláját kö9vetően 104-90 állt az eredményjelzőn. A Szeged azonban csak úgy, mint korábban, nem adta fel a mérkőzést. Locke büntetőivel elkezdte a Szedeák lopni a távolságot, majd triplája után 109-104-re módosult az állás. Volt még közel két perce a vendégeknek, hogy egyenlítsenek, de ez már nem jött össze, végül négy ponttal nyertek a paksiak (112-108).

Fotó: hunbasket.hu