Végig vezetett a Kecskemét, de a hajrában megfelezte hátrányát a Paks

Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74-84 (17-27, 21-28, 13-16, 23-13)

Alsóházi rájátszás, 5. forduló
Paks, ASE Sportcsarnok
Játékvezetők: Montgomery-Tóth Cecília, Söjtöry Tamás Ferenc, Nyilas István (Páli dr. Kálmán)

Atomerőmű SE : Ihring 8/6, Clarance 11/9, Géringer 10/6, Nicholson 14/3, Knowles 10. Csere: Kucsora 13/6, Eilingsfeld 8, Sövegjártó -, Dorogi -.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Sinik 2, Ivkovic 12/12, Wittmann 15/15, Lukovic 10/6, Karahodzsics 6. Csere: Bogues 21, Dramicsanin 3, Kucsera 12/3, Tóth B. 3/3.

Az alsóházi rájátszás 5. fordulójában a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 84-74-es sikert aratott az Atomerőmű SE otthonában.

Kecskeméti oldalról Wittmann és Ivkovic triplái, míg hazai részről Knowles és Nicholson duplái vezették fel a találkozót. Amikor Géringer megszerezte az ASE első hárompontosát, 9-7-re felzárkózott a házigazda. Erre azonban Ivkovic felelt egy újabb sikeres távoli dobással. Saját maga harmadik, csapata negyedik tripláját értékesítve 12-7-re alakította az eredményt. Dramicanin találata után 14-7-nél hazai időkérés állította meg a játékot. Ezt követően Eilingsfeld szépített, de nem sokat kellett várni és 21-11-nél elérte a 10 egységet a differencia. A folytatásban már 13 ponttal is ment a KTE. Az első negyedet Kucsora hármasa zárta, amivel 27-17-re szépítettek a paksiak.

A második negyed elején felváltva estek a kosarak. A különbség 10 pont környékén látszott állandósulni. Tóth Barna és Wittmann hármasai után 39-24-nél ugrott meg először ennél nagyobb arányban a KTE. A vendégeknek az első félidőben a 32 mezőnykísérletükből 20 sikeres lett. Ezek között 11 dupla és 9 hárompontos volt. Az ASE nagy erőket mozgósítva igyekezett visszakapaszkodni, de egyszámjegyűre nem tudta faragni a hátrányát. Sőt, 42-31 után ismét kinyílt az olló. 50-33-nál a 17 pontot is elérte a differencia. Ez pedig a félidőig megmaradt a felek között. A nagyszünetben 55-38 állt az eredményjelzőn. Kecskeméti oldalon Bogues 13, Ivkovic 12 pontnál járt. Az ASE legeredményesebbjei a 8-8 pontos Kucsora és Géringer voltak.

A harmadik negyed legelején Lukovic triplájával gyorsan 20 pontra ugrott a különbség. Nem sokkal később Karahodzic is betalált, így 68 másodperc után hazai időkérés következett. Az ASE három és fél perces kosárcsendjét Knowles és Kucsora törte meg. A differencia azonban 20 pont felett látszott beállni. Egyoldalúvá vált a találkozó, de így is kiemelhetünk remek villanásokat. Ilyen volt Kucsora és Kucsera triplaváltása. 69-45 után Eilingsfeld és Nicholson visszahozta 20 pontra a paksi hátrányt, ezen határ alá azonban nem tudtak bejönni a hazaiak a harmadik negyedben. 30 perc játék után 71-51-es állást rögzíthettünk.

A záró szakasz első találata Knowles nevéhez fűződött és így ekkor (71-53) már 20 pont alá csökkent a különbség. Wittmann és Nicholson tripláit követően maradt ez a differencia a felek között. Az ASE 74-58-nál tudott még közelebb kerülni. Ezt követően viszont Dramicanin és Bogues visszaállította a vendégek nagyobb előnyét. 77-58 után Clarance és Ihring tripláival próbált a Paks egy utolsó nagy hajrát indítani. Amikor Ihring duplája is célt ért, 78-68-nál 10 pontra olvadt a házigazda hátránya. Ekkor még 1 perc 20 másodperc volt a találkozóból. Nicholson révén 79-70-nél a mérkőzés 8. perce óta először 10 egység alatt járt a különbség. Erre Lukovic válaszolt a kecskemétiektől. A 84-74-es végeredményt pedig Clarance és Wittmann triplái alakították ki.

Fotó: hunbasket.hu