Egyértelmű volt, hogy a bajnok nyeri a döntő első felvonását.

Sopron Basket - Aluinvent DVTK Miskolc 74-60 (18-13, 17-11, 18-15, 21-21)

Sopron, Novomatic Aréna
V.: Kapitány G., Praksch P., Nagy V. (dr. Páli K.)

Sopron: Casas 18/6, Turner 16/3, Durpee 15, Crvendakics -, Határ 7. Csere: Zahui 13, Dubei 5/3.

DVTK: Medgyessy -, Walker-Kimbrough 10/3, Putnina 4, Skorics 22/6, Mokango 18. Csere: Szabó F. 6/3, Kányási -, Zele -, Szücs -, Kiss -.

Nem volt telt ház a női döntő első felvonásán. Dupree két kosarával indult a csata. Sokat hibázott támadásban a DVTK, három percet kellett várni, mire megszerezték a vendégek első pontjaikat: Mokango volt eredményes a büntetővonalról (6-2). Nagyon agresszív volt a Sopron védekezésben, 10-2-nél időt kért Cziczás László. 12-2 után feljavultak a borsodiak, így a nyolcadik percben, 16-11-nél a másik oldal kért szünetet. 18-13-as állással ért véget az első negyed.

Casas jegyezte az első hazai hármast. Hamar visszaállt a közte tíz (25-15). Egy darabig megálltak a csapatok a pontgyártásban. Továbbra is sokat hibázott a Miskolc. Tizennégy volt a legnagyobb különbség, 35-24-es eredménnyel zárult az első félidő.

A fordulás után állandósult a tíz pont körüli különbség a csapatok között. Harmincháromnál járt a DVTK, de mindössze három játékosa talált a gyűrűbe. A huszonhetedik percben, 49-33-nál alakult ki a legnagyobb különbség. 53-39-ről indult a záró felvonás.

Turner triplájával már egészen megnyugtató előnyt tudhatott magáénak a Sopron, igaz Szabó és Skorics azonnal válaszolt rá egy-egy távolival. Nem volt magas a színvonal, de a Sopron uralta a mérkőzést. Próbálkoztak a piros-fehérek, de megérdemelt hazai siker született, Roberto Iniguez együttese tehát továbbra is veretlen idehaza.

fotó: hunbasket.hu